Kelsey Plum z WNBA ostro skrytykowana przez trenerkę Becky Hammon podczas gorącej przerwy na żądanie

Jako doświadczony ekspert ds. stylu życia z dużym doświadczeniem w sporcie i dynamice zespołowej muszę powiedzieć, że intensywny moment, jaki Kelsey Plum i Becky Hammon przeżyły podczas drugiego meczu ich serii przeciwko Liberty, nie jest rzadkością w takich stresujących sytuacjach. Koleżeństwo, pasja, a czasem gorąca wymiana zdań sprawiają, że sport jest tak wciągający.

Podczas drugiej porażki z rzędu z New York Liberty Kelsey Plum otrzymała reprymendę od swojej trenerki Becky Hammon z drużyny Las Vegas Aces.

Na nagraniu udostępnionym w mediach społecznościowych 47-letni Hammon skonfrontował się z 30-letnią Plum podczas gorącej przerwy w drugim meczu meczu drugiej rundy play-off przeciwko Liberty, który odbył się 1 października. Hammon wskazała palcem na twarz Plum. Na nieszczęście dla Aces przegrali partię 88-84, co oznacza, że ​​w serii do pięciu zwycięstw stracili dwa gemy do tyłu.

W ciągu 27 minut na korcie dwukrotna panująca mistrzyni WNBA, Plum, zdobyła tylko sześć punktów, wykonując zaledwie dwa z dziewięciu prób z gry.

Chociaż nie jest jasne, co Hammon krzyczał na Plum podczas meczu, było całkowicie jasne, że Plum wyraziła swoje niezadowolenie z występu drużyny po meczu.

Hammon przyznał reporterom, że nasza drużyna nie była w najlepszej formie przez cały rok. Uważam jednak, że w ciągu ostatniego miesiąca poczyniliśmy znaczne postępy. Atmosfera jest wyraźnie inna od samego początku, co jest jednym z powodów, dla których gra w trójkę może być trudna – nie oszukujmy się.

Od czasów świetności Houston Comets w 1999 roku żadnemu zespołowi nie udało się tak dobrze zdobyć trzech tytułów mistrza WNBA z rzędu. Pod genialnym przywództwem Cynthii Cooper my, fani, mieliśmy zaszczyt być świadkami ich bezprecedensowego triumfu w latach 1997–2000 – passy, ​​która zaznaczyła pierwsze cztery lata istnienia tej fantastycznej ligi!

W wywiadzie po meczu Hammon wyraziła obawy dotyczące koncentracji zespołu, ponieważ wydaje się, że od czasu, gdy w zeszłym roku sięgnął po mistrzostwo, zespół skupia swoje wysiłki na zajęciach innych niż kort.

Przez ostatnie osiem miesięcy w całej lidze panowało poruszenie, a moi zawodnicy pojawiali się w reklamach i zdobywali status gwiazd” – zauważył Hammon. „To może odwrócić uwagę. Dlatego jest to wyzwanie, ponieważ natura ludzka ma tendencję do schodzenia na boczny tor.

Ponadto Hammon wyraził ubolewanie z powodu tendencji ich zespołu do utraty posiadania piłki podczas drugiego meczu. Warto zauważyć, że Plum zanotowała trzy straty, co stanowiło najwięcej spośród jej kolegów z drużyny.

Hammon stwierdził, że jeśli przestaniemy oddawać piłkę przeciwnikom i zmniejszać straty, znacząco poprawi to naszą grę. Do przerwy po naszych błędach zdobyli 20 punktów. Liczba strat, które straciliśmy, była szokująca. Wyglądało to na trening grupowy. Te błędy są po naszej stronie.

Interakcja z jej głównym trenerem była drugim kontrowersyjnym incydentem w tylu meczach Plum.

W ostatnią niedzielę, 29 września, podczas emocjonującego meczu otwierającego serię, wdałem się w ożywioną wymianę zdań z nikim innym jak legendarnym filmowcem Spike’iem Lee, który mieszkał w pierwszym rzędzie w kultowym Madison Square Garden w Nowym Jorku .

Spotkanie Plum ze znanym reżyserem, zagorzałym fanem sportu z Nowego Jorku, stało się internetową sensacją – jednak po meczu Plum zbagatelizował całe zajście.

Plum wyjaśnił, że zalecił, aby mówił głośniej, nie ujawniając, jakich konkretnych słów użył. Dodał, że jego obecność była przyjemna, zabawna i ekscytująca – było to przeżycie, które było ekscytujące nawet podczas poprzedniego spotkania.

Następnie dodała: „Biorąc pod uwagę, że bardzo lubi sport, jego obecność tutaj wiele mówi o jego docenieniu dla gry. Rzeczywiście, po prostu dobrze się bawiłem.

Seria pomiędzy Aces and Liberty przenosi się do Las Vegas na trzeci mecz w piątek, 4 października.

2024-10-03 03:53