Rzekomy ruch w bazie monet XRP na poziomie 30 milionów dolarów przez współzałożyciela Ripple niepokoi społeczność XRP

Jako doświadczony inwestor kryptowalutowy z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem na swoim koncie widziałem sporo wahań rynkowych i nieoczekiwanych ruchów. Niedawna aktywność w uśpionym od dawna portfelu XRP Chrisa Larsena z pewnością wzbudziła moje zainteresowanie.

Przez ostatni tydzień uważnie przyglądaliśmy się portfelowi jednego ze współzałożycieli Ripple, Chrisa Larsena. Co ciekawe, portfel ten, nieaktywny od 2013 r., nagle 20 września wykazał oznaki aktywności, kiedy transakcja na kwotę 50 milionów XRP została wysłana do niezidentyfikowanego nowego portfela.

Następnie społeczność entuzjastów XRP zaczęła monitorować, dokąd dalej trafią środki w wysokości około 29,12 miliona dolarów.

Później odkryto, że na podstawie użytkownika o nazwie „portfele XRP” na platformie X tokeny Ripple zostały przeniesione na wiodącą giełdę kryptowalut Binance. Początkowo sądzono, że transfer ten mógł dotyczyć usługi On-Demand Liquidity (ODL) firmy Ripple.

Larsen przeniósł pozostałe 30 milionów dolarów ze swoich początkowych 50 milionów dolarów do Coinbase (CB) w odstępach co 5 milionów dolarów. Następnie z tego portfela dokonano dwóch transakcji, jednej na 10 milionów dolarów, a drugiej na 19 milionów dolarów. Od tego momentu sprawy zaczynają się nieco komplikować. Udało mi się prześledzić kwotę wysyłaną do innego portfela CB [co będzie kontynuowane…]

— XRP_Liquidity (śledzenie Larsen/ODL) (@XRPwallets) 26 września 2024 r.

Z późniejszych transakcji wynika, że ​​transfery te miały inny cel. W kolejnych dniach część wolumenu XRP została przekazana na platformy takie jak Bittrex i Coinbase, gdzie dzisiaj przekazano około 30 milionów tokenów.

Społeczność XRP podnosi czerwoną flagę

Nie jest zaskakujące, że przetwarzanie ogromnych ilości danych (tokenów) w ten sposób budzi niepokój i niezadowolenie wśród społeczności XRP, grupy składającej się głównie z zwykłych inwestorów posiadających ograniczone zasoby kryptowaluty.

Ludzie są ciekawi intencji Larsena dotyczących jego pozycji XRP: czy zdecyduje się sprzedać je wszystkie (co określa się jako „wypłatę”), czy też tokeny będą częścią rozliczenia w zakresie płynności na żądanie (ODL)? Ponadto wśród niektórych użytkowników pojawiły się spekulacje, czy współzałożyciel Ripple doświadczył włamania podobnego do incydentu z początku tego roku.

Wcześniej Chris Larsen szybko udzielał publicznych wyjaśnień i milczał na temat ostatnich aktualizacji.

2024-09-26 17:24