Lyle i Erik Menendez Autor książki ostro krytykuje kazirodztwo w „Potworach”

Lyle i Erik Menendez Autor książki ostro krytykuje kazirodztwo w „Potworach”

Jako ekspert stylu życia z dużym doświadczeniem w analizie mediów muszę powiedzieć, że portret związku Lyle’a i Erika Menéndezów w Potworach Ryana Murphy’ego wywołał spore kontrowersje. Do takich wrażliwych tematów należy podchodzić z najwyższą starannością i dokładnością, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z prawdziwymi wydarzeniami i ludźmi.


Serial Ryana Murphy’ego „Monsters” spotkał się z krytyką za sugerowanie potencjalnie kazirodczego związku między Lylem i Erikiem Menéndezami, co jest mocno kwestionowane przez reporterów, którzy pierwotnie relacjonowali ich sprawę o morderstwo.

Robert Rand, autor książki „The Menéndez Murders” z 2018 r., podzielił się swoimi przemyśleniami na temat scen z serialu Netflix, które sugerowały romantyczne zaangażowanie Lyle’a i Erika.

We wtorek 24 września Rand dał jasno do zrozumienia „The Hollywood Reporter”, że nie uważa Erika i Lyle’a Menéndezów za romantycznych partnerów. Zasugerował, że pomysł, że byli kochankami, mógł zrodzić się w wyobraźni Dominicka Dunne’a lub Nathana Lane’a, którzy grali go w filmie.

Rand pamiętał, że podczas sensacyjnego procesu słyszał szepty sugerujące niezwykłą więź lub przyjaźń między Erikiem i Lylem.

Rand dodał: „Myślę jednak, że jedyna bezpośrednia interakcja między nimi mogła mieć miejsce, jak zeznał Lyle, czyli gdy Lyle miał osiem lat i bawił się z Erikiem szczoteczką do zębów – coś, co robił z nim także ich ojciec Jose. nie sklasyfikowałbym tego działania jako związku seksualnego; wydaje się raczej, że jest to reakcja na traumę z przeszłości.

Lyle i Erik Menendez Autor książki ostro krytykuje kazirodztwo w „Potworach”

Program telewizyjny „Monsters”, którego premiera odbyła się 19 września, koncentruje się głównie wokół postaci Lyle’a (Nicholas Alexander Chavez) i Erika (Cooper Koch), którzy zostali uwięzieni za morderstwo swoich rodziców w 1989 roku. W drugim sezonie „Monsters” zagłębili się w przedstawiając różne punkty widzenia na temat tego, co skłoniło rodzeństwo do odebrania życia swoim rodzicom, José (Javier Bardem) i Kitty (Chloë Sevigny), w tym ich twierdzenia, że ​​była to odpowiedź na lata rzekomego wykorzystywania fizycznego, emocjonalnego i seksualnego, których doświadczyli.

W pierwszym odcinku Lyle i Erik rozmawiali o wydarzeniach, które nastąpiły po śmierci ich rodziców. Później okazało się, że zmagający się z uzależnieniem od narkotyków Lyle niespodziewanie pocałował Erika. Następnie seria zawierała fragment, w którym Dominick, autor artykułów na temat procesu dla „Vanity Fair”, nawiązał do intencji rodzeństwa. Później, gdy Dominick napomykał o tajemnicy, którą bracia mieli przed zabójstwami, scena zmieniła się, gdy Kitty wchodziła do łazienki i zastała swoich synów biorących razem prysznic.

Należy zauważyć, że ani Erik, ani Lyle nie przyznali się, że byli ze sobą związani romantycznie lub seksualnie. W rzeczywistości podczas procesu w 1994 r. Lyle wyraźnie oświadczył pod przysięgą, że nigdy nie nawiązał stosunków seksualnych ze swoim bratem.

Od tego czasu Erik skrytykował Murphy’ego za podejście do ich historii w serialu.

Jako ekspert ds. stylu życia ująłbym to w ten sposób: „Moim zdaniem wyszliśmy poza zwodnicze i szkodliwe przedstawianie Lyle’a w tym programie. Portret ten wydaje się celowo przesadzony, podsycając szkodliwe stereotypy. Trudno mi to ocenić. Uważam, że było to niezamierzone. Z poczuciem smutku muszę przyznać, że Ryan Murphy nie jest na tyle naiwny, aby bez żadnych złych zamiarów przedstawiać w fałszywy sposób nasze życie.

Erik otwarcie wyraził swoje rozczarowanie sposobem, w jaki Netflix przedstawił zarówno jego, jak i punkt widzenia Lyle’a, stwierdzając: „Głęboko mnie zasmuca, gdy zdaję sobie sprawę, że niedokładny obraz wydarzeń towarzyszących naszej zbrodni przez Netflix cofnął prawdę o tych tragediach – cofając zegar do poprzedniego stanu. z okresu, kiedy narracja prokuratury opierała się na przestarzałych przekonaniach na temat wykorzystywania seksualnego i traumy mężczyzn, obecnie demaskowane są przez liczne odważne ofiary, które w ciągu ostatnich dwudziestu lat zdobyły się na odwagę, by podzielić się swoimi historiami pomimo osobistego wstydu. kwestionowane.

Następnie powiedział: „Teraz Murphy tworzy straszliwą historię, tworząc odrażające i niepokojące przedstawienia Lyle’a i mnie, a także szerząc demoralizujące kłamstwa. Czy prawda nie wystarczy?

Murphy ze swojej strony bronił tego, że Potwory starają się nie wybierać żadnej strony.

Intrygujące jest to, że skomentował program, sam go nie oglądając, ponieważ postrzeganie siebie na ekranie jest dla niego niezwykle trudne – zwłaszcza gdy portretuje się własne życie. Wyraził tę opinię podczas wywiadu dla Entertainment Tonight 23 września. Jeśli jesteś widzem programu, szacuje, że około 60–65% jego treści dotyczy przypadków molestowania i zarzutów wobec nich. Producenci ostrożnie podchodzą do takich drażliwych tematów, zapewniając zainteresowanym szerokie możliwości podzielenia się swoją wersją historii.

Film Potwory jest obecnie transmitowany strumieniowo w serwisie Netflix.

Jeśli doświadczyłeś przemocy na tle seksualnym lub znasz kogoś, kto jej doświadczył, skontaktuj się z krajową infolinią ds. przemocy na tle seksualnym, dzwoniąc pod numer 1-800-656-HOPE (4673).

2024-09-26 00:53