Mark Cuban wzywa do rezygnacji przewodniczącego SEC Gary’ego Genslera

Jako doświadczony analityk finansowy z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w poruszaniu się po zawiłościach rynków światowych coraz bardziej niepokoję się niespójnościami regulacyjnymi w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) pod przewodnictwem Gary’ego Genslera. Niedawna krytyka ze strony znanych osobistości, takich jak Mark Cuban i Stuart Alderoty z Ripple, podkreśla rosnące przekonanie, że podejście Genslera do regulacji kryptowalut tłumi innowacje, szkodzi gospodarce i powoduje niepotrzebne zamieszanie wśród legalnych graczy w branży.

Coraz częściej ludzie wyrażają obawy dotyczące zróżnicowanych zasad stosowanych przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), której szef Gary Gensler znajduje się w centrum debaty. Warto zauważyć, że wybitny biznesmen Mark Cuban dodał ostatnio swój głos do osób kwestionujących metody Genslera w zakresie przepisów dotyczących kryptowalut.

Wiadomość Marka Cubana do Genslera

Na swojej głównej platformie X Mark Cuban wyraził dezaprobatę dla metody przewodniczącego SEC polegającej na egzekwowaniu przepisów w drodze procesów sądowych. Oświadczenie to zostało wydane po fragmencie wideo kongresmana Ritchiego Torresa, w którym przesłuchiwał Genslera podczas niedawnego przesłuchania w Kongresie.

W odpowiedzi na bezpośrednie pytanie Torresa dotyczące tego, czy „bilet Yankee” można zakwalifikować jako papier wartościowy, przewodniczący Gensler nie przedstawił prostej ani ostatecznej odpowiedzi ze strony SEC.

W odpowiedzi na wideo Kubańczyk argumentuje, że Gensler szkodzi zarówno agencji regulacyjnej, jak i amerykańskiej gospodarce.

„Twoje odejście jest warte punktu wzrostu PKB” – Kubańczyk napisał subtelnie, stwierdzając, że powinien zrezygnować.

Dzisiaj rozmawiałem z zespołem Harrisa i dał mi jasno do zrozumienia, że ​​zdecydowanie sprzeciwia się praktyce „rozwiązywania problemów w drodze procesów sądowych zamiast na mocy przepisów”.

— Mark Cuban (@mcuban) 24 września 2024 r.

Z wypowiedzi miliardera wynika, że ​​styl regulacyjny Genslera utrudnia innowacje i szkodzi gospodarce. W szczególności odnosi się do sektora kryptowalut i tego, jak odejście Genslera mogłoby odblokować znaczny potencjał gospodarczy.

Jako analityk sformułowałbym to stwierdzenie w następujący sposób: W artykule Kubańczyk zwrócił uwagę, że zespół Harrisa wydaje się być przeciwny regulacji w drodze procesów sądowych, co wydaje się preferować Gensler.

Alderoty z Ripple przyłącza się do chóru krytyki

Jako analityk mogę to wyrazić w ten sposób: Podczas niedawnego przesłuchania w Kongresie obserwowałem członków Kongresu analizujących podejście przewodniczącego Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) do sektora kryptowalut. W szczególności kwestionowali Genslera w związku z jego dwuznaczną klasyfikacją monet typu stablecoin jako papierów wartościowych, co ma bezpośredni wpływ na biznesy kryptowalutowe.

Według raportu U.Today Mark Cuban skrytykował Genslera za utrudnianie rozwoju legalnym firmom zajmującym się kryptowalutami. Zasugerował, że przewodniczący SEC może żywić niechęć do kryptowalut ze względu na trwające spory prawne z Binance, Kraken i Coinbase dotyczące klasyfikacji papierów wartościowych ich notowanych aktywów.

W podobnym duchu Stuart Alderoty, który zajmuje stanowisko dyrektora prawnego w Ripple, skrytykował już Genslera i zasugerował, że po jego odejściu będzie mu trudno znaleźć zatrudnienie poza SEC. Alderoty wyliczył dalej to, co nazwał „czterema występkami Genslera”.

2024-09-25 17:53