Szokujące momenty wycięte z hitowego dramatu BBC Industry – w tym chory żart Jimmy’ego Saville’a i męska nagość od przodu

Jako oddany widz żywo zainteresowany wysokiej jakości serialami dramatycznymi, jestem zarówno zafascynowany, jak i nieco zniechęcony ostatnimi wydarzeniami wokół Industry, przebojowego programu BBC, którego akcja rozgrywa się w świecie bankowości inwestycyjnej.


Ze względu na pewne wymagania BBC musiała usunąć kilka scen, takich jak żart dotyczący Jimmy’ego Savile’a i wyraźna nagość mężczyzn z przodu, z popularnego programu Industry.

Serial, osadzony w tętniącym życiem Canary Wharf, opowiada o grupie zdeterminowanych świeżych absolwentów, pragnących odnieść sukces w konkurencyjnym świecie bankowości inwestycyjnej.

W trzecim sezonie poznajemy Lorda Henry’ego Mucka, granego przez Kita Haringtona, postać, której debiut na ekranie wywołał debatę wśród widzów ze względu na szokującą i niezwykłą scenę z fetyszem, która rozgrywa się podczas sceny pod prysznicem.

Według doniesień, choć istnieje wiele wyraźnych scen, niektóre najwyraźniej zostały pominięte w serialu.

Według źródła obecność Savile’a jest nadal silnie odczuwalna w organizacji, dlatego też lekkie lub humorystyczne odniesienia do niego spotkałyby się z dezaprobatą.

W swoim uzupełnieniu wspomnieli: „Jeśli chodzi o wizerunek męskiej postaci, był on obecny podczas trzeciej serii, kiedy miał premierę w USA na początku tego roku. Jednak obowiązujące tu przepisy nie pozwalają na takie przedstawienia, mimo że film zostanie wyemitowany po przełomie.

Zgodnie z przepisami postać ukazana w pozycji wyprostowanej nie może być częścią żadnego scenariusza o charakterze jednoznacznie seksualnym – a konkretna scena, o której mowa, jest niezaprzeczalnie seksualna.

TopMob skontaktował się z BBC w celu uzyskania komentarza.  

W dziedzinie usług finansowych Pierpoint wyrusza w przyszłość, angażując się w istotne społecznie inwestycje w ramach współpracy z Lumi, pionierskim podmiotem specjalizującym się w technologii energii odnawialnej.

Kontrolę w firmie przejmuje aktor Kit Harington, znany z roli w „Grze o tron”, wcielając się w postać brytyjskiego szlachcica lorda Henry’ego Mucka. Postać tę często postrzega się jako uosobienie tradycyjnych korzyści i przywilejów związanych z bogactwem dziedziczonym z pokolenia na pokolenie.

W nadchodzącej pierwszej ofercie publicznej (IPO) Lumi Yasmin (Marisa Abela), Robert (Harry Lawtey) i Eric (Ken Leung) zajmą centralne miejsce.

Po opuszczeniu Pierpoint Harper (Myha’la) podekscytowana pragnie powrotu do ponętnego świata finansów. Nieoczekiwany sojusznik w tym przedsięwzięciu pojawia się w postaci Petry Koenig, zarządzającej portfelem w FutureDawn. (Sarah Goldberg gra Petrę Koenig.)

Serial – opracowany, napisany i nadzorowany przez Mickeya Downa i Konrada Kaya – to produkcja Bad Wolf Productions, emitowana zarówno w HBO, jak i BBC.

W trzeciej serii odważna scena miłosna Kita z Marisą wzbudziła duże zainteresowanie i stała się kluczowym momentem, który znacząco wpłynął na branżę serialu.

W tej scenie jego postać błaga Yasmin graną przez Marisę, aby dała mu „złoty deszcz” – i bredzi w mediach społecznościowych. 

Chociaż serial zawiera momenty zmysłowe, BBC zdecydowało się pominąć konkretną scenę z odsłoniętymi męskimi genitaliami, biorąc pod uwagę trwające skandale seksualne wokół nadawców.

W premierze trzeciego sezonu widzowie mogli zobaczyć postać ojca Yasmin, Charlesa Hananiego, w którego rolę gra Marisa, oraz odsłonięte jego narządy wewnętrzne.

Charles jest jej tatą-miliarderem, oszustem, w którego wcielił się aktor wyszkolony przez RADA, lat 53, Adam Levy. 

W scenie otwierającej debiutancki odcinek najwyraźniej zostaje przyłapany na intymnym akcie z blondynką na swoim jachcie. Jednak BBC zdecydowało się nie emitować tak wyraźnego przedstawienia w ostatecznej wersji.

Znaczące kontrowersje pedofilskie wokół BBC skupiały się wokół prezentera Jimmy’ego, którego śmierć poprzedziła powszechne uznanie oskarżeń o wykorzystywanie seksualne małych dzieci.

Przez całe jego życie postawiono mu wiele zarzutów, którym zaprzeczył, a także był przedmiotem dwóch odrębnych dochodzeń policyjnych – jednak żadne z dochodzeń nie doprowadziło do postawienia aktu oskarżenia.

W 2009 roku miała miejsce głośna sprawa, w której Savile występował w imieniu osób oskarżonych o posiadanie pornografii dziecięcej, stwierdzając, że osoby te nie były zaangażowane w żadne przestępstwo.

Po jego śmierci w 2011 r. Newsnight sporządził raport szczegółowo opisujący rzekome niewłaściwe postępowanie Savile’a, obejmujący wywiady z ofiarami, jednak raport ten pozostał niepublikowany.

W kolejnym roku ITV ujawniło informację o oskarżeniach wobec Savile’a aż o dziesięć kobiet, z czego jedna miała wówczas zaledwie czternaście lat.

Z biegiem czasu, w miarę zgłaszania się kolejnych ofiar, BBC spotkała się z ostrą krytyką dotyczącą sposobu, w jaki przez kilka dziesięcioleci radziła sobie ze zdolnością Savile do wykorzystywania seksualnego dziewcząt i kobiet, nawet tych przebywających w szpitalach z powodu ciężkiej choroby.

Uważa się, że prezenter zaatakował nawet 450 młodych ludzi.

17 różnych okręgów policyjnych zgłosiło łącznie 199 przestępstw, w przypadku których podejrzany był Jimmy Savile, z czego 31 dotyczyło oskarżeń o gwałt.

W latach 1955–2009 brałem udział w szeregu ohydnych czynów, wobec których oskarżano mnie od okrutnego złego traktowania nieuleczalnie chorych dzieci po nikczemne czyny z udziałem zwłok w kostnicy szpitala Leeds General Infirmary, w tym o nekrofilię.

Jako konsultant ds. stylu życia często zastanawiam się nad dylematami etycznymi w organizacjach, a jednym z takich przykładów jest skandal BBC z udziałem Jimmy’ego Savile’a. Zarzuca się, że przywódcy BBC próbowali ukryć różne niewłaściwe postępowanie Savile’a, który do swoich haniebnych czynów wykorzystywał szpitale i lokalizacje w całym kraju, w tym Centrum Telewizyjne BBC.

2024-09-23 11:51