Główny prawnik Ripple krytykuje SEC i oferuje zaktualizowane logo

Jako doświadczony badacz z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w sektorze finansowym byłem świadkiem licznych zmian regulacyjnych. Najnowsze wydarzenia wokół SEC i dyrektora prawnego Ripple, Stuarta Alderoty’ego, wzbudziły moje zainteresowanie i nie bez powodu.

po raz kolejny Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) znajduje się pod kontrolą, tym razem za sprawą najwyższego urzędnika prawnego Ripple, Stuarta Alderoty’ego, który wyraził w mediach społecznościowych obawy dotyczące nieprzewidywalnego podejścia agencji do regulacji dotyczących kryptowalut. Nie jest niczym niezwykłym, że SEC spotyka się z krytyką w społeczności zajmującej się walutami cyfrowymi.

Jako analityk zgadzam się z widocznymi nastrojami wielu osób w branży. Pomimo podjętych wielu działań wykonawczych nie otrzymaliśmy jeszcze ostatecznych wytycznych regulacyjnych zapewniających jasność w niektórych kwestiach, co jest niezaprzeczalnie frustrujące.

W odpowiedzi na niedawne przypomnienie SEC o różnych oszustwach związanych z kryptowalutami, Alderoty wskazał na niespójności w strukturze regulacyjnej agencji, szczególnie w odniesieniu do nowatorskich taktyk oszustw, takich jak „rozbój świń”.

Podkreślił, że organ regulacyjny niekonsekwentnie używał terminu „bezpieczeństwo aktywów kryptograficznych”, ponieważ nie używa już tego terminu w swoim najnowszym ostrzeżeniu dla inwestorów.

Wygląda na to, że Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) przyznaje, że termin „bezpieczeństwo aktywów kryptograficznych” może nie być dokładny i zamiast tego wymaga dowodów potwierdzających zestaw „umów umownych, oczekiwań inwestorów i wzajemnych porozumień”. w celu zaklasyfikowania „aktywa kryptograficznego” jako umowy inwestycyjnej.

— Stuart Alderoty (@s_alderoty) 13 września 2024 r.

Ostrzeżenia SEC, choć poważne, pojawiają się w momencie, gdy stanowisko regulacyjne agencji również jest krytykowane, ponieważ powoduje raczej zamieszanie niż jasność.

Odpowiedź Alderoty’ego była szczególnie godna uwagi nie tylko ze względu na treść, ale także towarzyszące jej elementy wizualne. W kreatywny sposób zamienił emblemat organu regulacyjnego w precel, symbolizując jego pogląd, że stanowisko regulacyjne agencji staje się coraz bardziej skomplikowane.

Po tym, jak Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) osiągnęła ugodę z platformą transakcyjną eToro, klasyfikując Ethereum jako instrument niebędący papierem wartościowym, moja analiza jest zgodna z eskalacją dyskusji na temat niekonsekwencji SEC w kategoryzowaniu kryptowalut. Decyzja ta dodatkowo napędza toczące się debaty na ten temat.

2024-09-13 12:54