CTO Ripple ostro krytykuje Fed za nałożenie sankcji na United Texas Bank za Bitcoin

Jako doświadczony analityk z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w branży finansowej i żywo zainteresowany ewoluującym światem kryptowalut, jestem coraz bardziej zaintrygowany trwającą sagą pomiędzy tradycyjnymi instytucjami finansowymi a graczami zajmującymi się aktywami cyfrowymi. Niedawna krytyka ze strony dyrektora technicznego Ripple, Davida Schwartza, pod adresem działań Rezerwy Federalnej wobec United Texas Bank to kolejny rozdział, który podkreśla rosnące napięcie między tymi dwoma światami.

David Schwartz, dyrektor ds. technologii (CTO) w Ripple i jeden z architektów stojących za XRP Ledger i tokenem XRP, napisał post, w którym wyraża swoją krytykę pod adresem Rezerwy Federalnej i jej prezesa, ponieważ nałożyli oni kary na United Texas Bank z powodu swoje kontakty z użytkownikami kryptowalut.

Ten konkretny bank należy do Systemu Rezerwy Federalnej i otrzymał od Rezerwy Federalnej polecenie wstrzymania niektórych działań poprzez dyrektywę „zatrzymaj i zaprzestań”.

Fed atakuje bank w Teksasie

David Schwartz skomentował post opublikowany przez Dennisa Portera, który jest zarówno prezesem, jak i współzałożycielem Satoshi Action Fund. Udostępnił zdjęcie dokumentu, który prawdopodobnie przedstawiał decyzję Rezerwy Federalnej dotyczącą United Texas Bank.

Fragment dokumentu pokazany na zrzucie ekranu wskazuje, że badanie ujawniło istotne problemy dotyczące klientów zagranicznej bankowości korespondencyjnej i walut wirtualnych, szczególnie w obszarach zarządzania ryzykiem i przestrzegania odpowiednich przepisów, zasad i regulacji dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML ), w tym ustawy o tajemnicy bankowej.

„Kiedy to się skończy?” – skomentował Porter.

CTO Ripple krytykuje Fed za pośrednie praktyki regulacyjne w firmach kryptograficznych

Zdaniem Schwartza, dyrektora ds. technologii Ripple, podejście władz do zarządzania sektorem kryptowalut poprzez pośrednie regulacje jest kwestionowane. Schwartz określił to jako „zakończenie należytego procesu” i błagał sądy o zaprzestanie takich praktyk stosowanych przez podmioty takie jak Rezerwa Federalna i inne organy regulacyjne.

Omijanie rzetelnego procesu poprzez regulacje pośrednie to coś, co powinno zostać powstrzymane przez sądy. Zamiast bezpośrednio karać firmy zajmujące się walutami cyfrowymi, rząd powinien przedstawić przeciwko nim ważny argument, jeśli chcą nałożyć kary. Problematyczne jest jednak karanie przez rząd firm powiązanych z Twoją firmą bez żadnego uzasadnienia, ponieważ ma to miejsce w przypadku regulacji pośrednich.

— David „JoelKatz” Schwartz (@JoelKatz) 6 września 2024 r.

Schwartz jasno wyraził, że jeśli rząd USA zdecyduje się ukarać firmy kryptowalutowe, powinien bezpośrednio postawić im zarzuty. Dodał jednak, że takie podejście pośrednio wpłynęłoby na ich partnerów biznesowych, karząc ich za współpracę z tymi firmami, bez podejmowania bezpośrednich działań przeciwko firmom kryptowalutowym – w tym giełdom i innym powiązanym podmiotom.

Jako inwestor kryptowalutowy zdałem sobie sprawę, że po analizie Schwartza wydaje się, że rząd nakłada kary na firmy zajmujące się walutami cyfrowymi, odmawiając im potencjalnych partnerstw biznesowych w przyszłości. Niestety, czynność ta często jest wykonywana bez zapewnienia standardowych zabezpieczeń i należytych procesów, których zwykle się oczekuje.

Jako inwestor kryptowalut uważnie obserwuję toczącą się bitwę sądową pomiędzy Ripple a SEC. Nawet niektórzy członkowie Kongresu USA mają wątpliwości, czy organ regulacyjny pod przewodnictwem Gary’ego Genslera nie przekracza swoich uprawnień. Pomimo znaczących zwycięstw Ripple w zeszłym roku i w sierpniu 2024 r. rośnie poczucie, że SEC może odwołać się od tej sprawy, co sprawi, że wynik będzie niepewny.

2024-09-06 11:11