SEC rozważa podjęcie działań egzekucyjnych przeciwko platformie NFT Opensea

Jako doświadczony badacz z dużym doświadczeniem w stale rozwijającym się świecie blockchain i kryptowalut, śledzę najnowsze osiągnięcia pomiędzy OpenSea a SEC z mieszaniną intrygi i niepokoju. Będąc świadkiem nieustannej kontroli regulacyjnej, z jaką spotyka się wielu graczy w tej branży, nie jest zaskakujące, że celem jest OpenSea.

Wydaje się, że jako inwestor kryptowalutowy OpenSea, wiodący rynek NFT, przykuł uwagę amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). W niedawnym oświadczeniu kierownictwa firmy ujawniono, że ten wpływowy organ regulacyjny w sferze kryptograficznej wręczył im zawiadomienie Wells.

Dziś rano nasz współzałożyciel i dyrektor generalny, Devin Finzer, wyraził na platformie X: „Jesteśmy zaskoczeni szeroko zakrojonymi działaniami SEC dotyczącymi twórców i artystów. Jesteśmy jednak gotowi bronić naszego stanowiska”.

Podkreślił również, że kryptowaluty często znajdują się pod kontrolą SEC. Firmy takie jak Coinbase, Uniswap, Robinhood, Kraken i ConsenSys opowiadają się za bardziej zróżnicowaną strategią regulacyjną, sprzeciwiając się uporczywej taktyce SEC polegającej na „regulacjach poprzez egzekwowanie”.

NFT: być papierami wartościowymi czy nie być papierami wartościowymi?

Mówiąc prościej, zawiadomienie Wells to oficjalne ostrzeżenie Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wskazujące na zamiar złożenia pozwu przeciwko spółce. W tym konkretnym przypadku SEC twierdzi, że firma naruszyła prawo dotyczące papierów wartościowych, traktując transakcje NFT na OpenSea tak, jakby były to papiery wartościowe.

W innym kontekście lider OpenSea stwierdził, że ich platforma zajmuje się przede wszystkim „przedmiotami z natury kreatywnymi: dziełami sztuki, przedmiotami kolekcjonerskimi, przedmiotami z gier wideo, nazwami domen, biletami na wydarzenia itd.”. Podkreślił także, że „sztuki cyfrowej” nie należy łączyć z „instrumentami finansowymi, takimi jak zabezpieczone zobowiązania dłużne”.

2024-08-28 17:27