Jako doświadczony entuzjasta sportu, który od dziesięcioleci śledzi igrzyska olimpijskie, muszę powiedzieć, że tegoroczne igrzyska były kolejką górską emocji. Historie o odporności i determinacji sportowców takich jak Alex Walsh są naprawdę inspirujące. Pomimo niesłusznej dyskwalifikacji z podium biegu indywidualnego na 200 metrów stylem zmiennym z powodu błędu technicznego, jej niezachwiany duch i wdzięczność wobec kibiców wiele mówią o jej charakterze.
Walka o brąz drużyny USA Jordan Chiles i Any Barbosu z Rumunii właśnie przybrała decydujący obrót.
Jako ekspert ds. stylu życia ująłbym to w ten sposób: po ogłoszeniu przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski przeniesienia medali dla Chile w programie ćwiczeń indywidualnych na parkiecie na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024 r., drużyna USA Gymnastics przedstawiła nowe dowody i zamierza rywalizować orzeczenie sądu, które pierwotnie doprowadziło do wydania tej decyzji.
W wyniku apelacji Barbosu i Rumuńskiej Federacji Gimnastycznej Szwajcarski Sąd Arbitrażowy ds. Sportu unieważnił śledztwo prowadzone przez trenera Chile podczas zawodów gimnastycznych, które odbyły się 5 sierpnia. To zapytanie, które miało miejsce cztery sekundy po przekroczeniu limitu jednej minuty, sztucznie podwyższyło jej wynik, umożliwiając jej zajęcie trzeciego miejsca, przed Barbosu. Rumuński zespół stwierdził, że to działanie narusza zasady.
Jako oddany obserwator dzielę się informacją, że 11 sierpnia nasza organizacja USA Gymnastics oficjalnie przedstawiła Sportowy Sąd Arbitrażowy do spraw sportu list i dowód wideo. Dowody te niezbicie pokazują, że nasza główna trenerka, Cecile Landi, złożyła prośbę o zapytanie w określonym terminie, konkretnie 47 sekund po opublikowaniu wyniku, co jest zgodne z zasadą FIG [Międzynarodowej Federacji Gimnastycznej] wymagającą terminu 1 minuty.
W swoim piśmie z 10 sierpnia firma USA Gymnastics oświadczyła, że zwróciła się o zmianę decyzji Sportowego Sądu Arbitrażowego (CAS), przywracając brązowy medal Shannon Miller-Chiles wynoszący 13,766.
Grupa stwierdziła, że ich „dowód wideo oznaczony czasem” wyraźnie pokazuje, że Landi nie tylko złożyła wniosek o wszczęcie dochodzenia przy stole dochodzeniowym 47 sekund po opublikowaniu wyniku, ale także złożyła kolejne oświadczenie 55 sekund po początkowym wyniku Chiles został opublikowany.
Firma USA Gymnastics oświadczyła, że nie widziała materiału dowodowego wideo przed wydaniem orzeczenia przez trybunał. W związku z tym nie mieli możliwości zaprezentowania go wcześniej.
Organizacja zdecydowała się zaskarżyć orzeczenie sądu, twierdząc, że podczas pierwotnego punktowania Międzynarodowej Federacji Gimnastycznej (FIG), a także w późniejszej procedurze odwoławczej przed Sportowym Sądem Arbitrażowym popełniono istotne błędy. Błędy te wymagają korekty.
Ani Chiles w wieku 23 lat, ani Barbosu w wieku 18 lat nie podzielili się swoimi przemyśleniami na temat odpowiedzi grup. Jazmin Chiles, siostra Chiles, podzieliła się oświadczeniem USA Gymnastics w swoich relacjach na Instagramie, opatrzonym komentarzem: „Wyczuwam dowody”.
W tym samym dniu, w którym odbyła się ceremonia zamknięcia Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, wydano zarówno oświadczenie organizacji, jak i komunikat MKOl. Ani Chile, ani Barbosu nie byli obecni na tym wydarzeniu.
Po decyzji sądu z 10 sierpnia Chiles wyraziła swoje rozczarowanie możliwą utratą brązowego medalu, co było osobistym osiągnięciem i oznaczało jej pierwsze indywidualne wyróżnienie olimpijskie. Wyróżnienie to nadeszło po zdobyciu dwóch złotych medali – jednego za wybitne wyniki w finałach wieloboju drużyn gimnastycznych w Paryżu i drugiego na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 r. w 2021 r.
W odpowiedzi na reakcję, z jaką spotkała się w związku z niedawnymi kontrowersjami w mediach społecznościowych, gimnastyczka zdecydowała się tymczasowo wycofać się z tych platform, dzieląc się swoimi historiami na Instagramie: „Potrzebuję trochę czasu wolnego od mediów społecznościowych ze względu na swoje dobre samopoczucie psychiczne. „
Podmiot, o którym mowa, zamierza podważyć wyrok sądu, zgodnie ze swoją niedawną obietnicą, ze względu na, jak twierdzi, istotne błędy w pierwotnej punktacji Międzynarodowej Federacji Gimnastycznej (FIG) oraz procesie kontrolnym prowadzonym przez Sportowy Sąd Arbitrażowy ( CAS), które wymagają sprostowania.
ani Chiles (23 lata), ani Barbosu (18 lat) nie przesłali żadnych komentarzy na temat odpowiedzi grup. Jednak siostra Chiles, Jazmin Chiles, podzieliła się oświadczeniem USA Gymnastics w swoich relacjach na Instagramie z podpisem „Wyczuwam pewne dowody”.
Tego samego dnia, w którym odbyła się ceremonia zamknięcia Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, do publicznej wiadomości trafiło zarówno oświadczenie organizacji, jak i oświadczenie Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Jednak ani Chile, ani Barbosa nie byli obecni na tym wydarzeniu.
Po decyzji sądu z 10 sierpnia Chiles wyraziła głęboki smutek w związku z możliwą utratą brązowego medalu, co stanowiło jej pierwsze indywidualne wyróżnienie olimpijskie, które nastąpiło po zdobyciu dwóch złotych medali w wielostronnych finałach drużyn gimnastycznych w Paryżu i Mistrzostwach Świata w gimnastyce sportowej. Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020 w 2021 r.
W odpowiedzi na publiczną reakcję, z jaką spotkała się w związku z trwającymi kontrowersjami, gimnastyczka zdecydowała się tymczasowo wycofać się z mediów społecznościowych, publikując w swoich relacjach na Instagramie: „Stawiam na pierwszym miejscu swoje dobre samopoczucie psychiczne, robiąc teraz sobie przerwę od mediów społecznościowych .”
Barbosu, która w związku z nieporozumieniem była ofiarą nękania w Internecie, okazała współczucie Chiilesowi i Sabrinie Maneca-Voinea, swojej rumuńskiej koleżance z drużyny, która w finale ćwiczeń na parkiecie zajęła niższe miejsce i wspólnie złożyła protest.
Na koniec druga zawodniczka poprosiła sędziów o odjęcie 0,1 punktu od jej całkowitego wyniku, co zapewniłoby jej trzecie miejsce. Jednak ich apelacja została odrzucona. Dodatkowo sąd odrzucił propozycję rumuńskiej drużyny, aby ogłosić wszystkich trzech zawodników wspólnymi zdobywcami trzeciego miejsca i przyznać każdemu z nich medal.
„Barbosu wyraziła współczucie Sabrinie i Jordanowi, mówiąc: «Moje myśli są z wami» po ich rozczarowującym występie na finale ćwiczeń na parkiecie, który wzbudził powszechne zainteresowanie. Wspominając własne doświadczenia, napisała na Instagramie: «Rozumiem, o co ci chodzi przez to przejść, ponieważ ja stawiałem czoła podobnym wyzwaniom, jednak wierzę, że wzniesiesz się ponad to i wyjdziesz z tego silniejszy”.
Wyraziła: „Z całego serca pragnę, abyśmy na nadchodzących igrzyskach olimpijskich wszyscy trzej stanęli na tym samym podium. To jest moja prawdziwa aspiracja!”
Przypomnij sobie więcej kontrowersji i skandali związanych z igrzyskami olimpijskimi w 2024 r.…
Po brązowym zwycięstwie amerykańskiej gimnastyczki w finale indywidualnych ćwiczeń na parkiecie kobiet w gimnastyce Rumuńska Federacja Gimnastyczna wraz z finalistkami Ana Marią Barbosu i Sabriną Maneca-Voinea (które zajęły czwarte i piąte miejsce) zdecydowały się złożyć skargę do Sądu Arbitrażowego w sprawie Sport.
W debacie rumuńska reprezentacja podniosła, że zapytanie, które trener Chiles przedstawił po ponad minucie po zawodach, nie powinno było pozwolić na podwyższenie noty zawodnika o 0,1 punktu, ponieważ zostało złożone z czterosekundowym opóźnieniem.
Sąd zatwierdził i oświadczył, że pierwotny wynik amerykańskiego sportowca wynoszący 13,666 zostanie przywrócony. Decyzję tę poparła później Międzynarodowa Federacja Gimnastyczna, która w oświadczeniu ogłosiła, że zrewidowała rankingi, aby umieścić Barbosu na trzecim miejscu.
Międzynarodowy Komitet Olimpijski zadeklarował, że przyzna brązowy medal Anie Barbosu z Rumunii, wspominając, że kontaktował się z Rumuńskim Komitetem Olimpijskim w celu zorganizowania wydarzenia realokującego, a także komunikuje się z Komitetem Olimpijskim i Paraolimpijskim Stanów Zjednoczonych w sprawie zwrotu brązowego medalu medal.
Komitet Olimpijski i Paraolimpijski Stanów Zjednoczonych twierdzi, że planuje odwołać się od tej decyzji.
Na wczesnych etapach Igrzysk Olimpijskich w 2024 r. Bev Priestman, główna trenerka kanadyjskiej drużyny piłki nożnej kobiet, została zwolniona przez Canada Soccer w związku z zarzutami, że jej pracownicy używali dronów do szpiegowania drużyny Nowej Zelandii przed meczem w fazie grupowej.
Podczas ceremonii otwarcia 26 lipca łódź przewożąca sportowców z Korei Południowej została błędnie zidentyfikowana jako pochodząca z Korei Północnej, zarówno w ogłoszeniach francuskich, jak i angielskich. Prawidłowa nazwa Korei Południowej to Republika Korei.
Brytyjski komentator Bob Ballard został usunięty z relacji Eurostar z Igrzysk Olimpijskich za wygłoszenie uwagi, która została powszechnie wyszydzana jako seksistowska po wypowiedzi australijskich pływaczek Mollie O’Callaghan i Shayny Jack, Emma McKeon i Meg Harris zdobyły złoto w sztafecie 4×100 m stylem dowolnym.
„No cóż, kobiety właśnie kończą” – Ballard powiedział po wyścigu. „Wiesz, jakie są kobiety… kręcą się i robią makijaż”.
Jego współkomentatorka Lizzie Simmonds odpowiedziała: „To skandaliczne, Bob. Niektórzy mężczyźni to robią. to także.”
Nazywając jego komentarz „niewłaściwym”, Eurostar stwierdził w oświadczeniu z 29 lipca, że Ballard został „natychmiastowo” usunięty z dalszych relacji.
Weteran komentator sportowy natychmiast przeprosił.
„Komentarze, które wygłosiłem podczas sobotniej ceremonii zwycięstwa w australijskiej sztafecie stylem dowolnym, wywołały jakąś obrazę” – napisał w X. „Nigdy nie miałem zamiaru kogokolwiek denerwować ani umniejszać, a jeśli tak, przepraszam, jestem wielką zwolenniczką kobiecego sportu”.
Odrzucając założenie, że płytki basen w La Defense Arena utrudniał bicie rekordów pływania ze względu na powolne czasy, sportowcy odrzucili pogląd, że głębokość wody była niewystarczająca do bicia rekordów.
Jako ekspert stylu życia ująłbym to inaczej:
Komitet Olimpijski Paragwaju zażądał wycofania pływaczki Luany Alonso z igrzysk ze względu na rzekome stworzenie przez nią nieodpowiedniego środowiska w drużynie Paragwaju, jak stwierdzono w oświadczeniu. W oświadczeniu dodano, że zdecydowała się opuścić Wioskę Sportowców z własnej woli, a członkowie wyrazili wdzięczność za podporządkowanie się jej poleceniom. Jednak przed tym incydentem Luana Alonso wróciła już do Teksasu, kiedy 5 sierpnia w Instagram Story (przetłumaczone z języka hiszpańskiego) wyjaśniła, że nie została nigdzie wydalona ani usunięta, prosząc ludzi o zaprzestanie rozpowszechniania dezinformacji. Oznajmiła też, że nie pozwoli, aby fałszywe plotki miały na nią wpływ.
Simone Biles i MyKayla Skinner wyraziły już wcześniej odmienne opinie na temat amerykańskiej drużyny gimnastycznej wybranej do Paryża, a Skinner w obecnie usuniętym filmie skrytykował talent zespołu i etykę pracy. Jednak po tym, jak drużyna na rok 2024 zdobyła złoto, Biles zamieścił komentarz sugerujący, że pierwotne oświadczenie Skinnera było dokładne.
Jako była gimnastyczka mogę głęboko wczuć się w Simone Biles i Suni Lee po ich upadkach podczas tegorocznego finału belek w Paryżu. Pamiętam ogromną presję związaną z występowaniem przed tysiącami osób, ciszę, która mnie otaczała, gdy stałem na aparacie, i dziwne uczucie, gdy wszystko nie poszło zgodnie z planem.
Jako zagorzała wielbicielka uważałam, że marzenia Jordan Chiles o medalu legły w gruzach, gdy w ostatnim programie ćwiczeń na parkiecie uzyskała 13,666, co plasowało ją za Rumunką Aną Barbosu zaledwie o 0,034 punktu. Ale wtedy wydarzyło się coś cudownego! Zespół USA wkroczył z zapytaniem w imieniu Chiles, a sędziowie ponownie ocenili jej występ. Ku mojemu ogromnemu zadowoleniu zwiększyli jej wartość początkową o jedną dziesiątą punktu, podnosząc jej wynik do 13,766! Ten nieoczekiwany obrót wydarzeń sprawił, że otrzymałem brązowy medal, a Barbosu, która już triumfalnie machała flagą Rumunii, zalała się łzami.
W świecie sportu korekty związane z nagrodami nie ograniczają się tylko do boiska gimnastycznego. Na przykład podczas biegu kobiet na 5000 metrów na Stade de France 5 sierpnia kenijska biegaczka Faith Kipyegon została początkowo pozbawiona drugiego miejsca z powodu oczywistej przepychanki z Gudafem Tsegayem z Etiopii. Doprowadziło to do gorącej wymiany zdań pomiędzy obydwoma zawodnikami.
1. Marzenia dwóch zawodników o medal zostały zniszczone, gdy podczas pływania nieświadomie złamali zasady, o czym przekonali się dopiero po ukończeniu zawodów.
Pomimo budżetu w wysokości 1,53 miliarda dolarów przeznaczonego na oczyszczanie chronicznie zanieczyszczonej rzeki Sekwany przed igrzyskami w Paryżu nadal istniały obawy o jej bezpieczeństwo, zwłaszcza w odniesieniu do zawodów pływackich, takich jak triathlony i maratony.
Australijski hokej na trawie Tom Craig publicznie przeprosił po aresztowaniu za rzekomą próbę zakupu kokainy w Paryżu, zaledwie dwa dni po zakończeniu ćwierćfinałowego meczu z Holandią.
Jako osoba, która przez znaczną część mojego życia była w centrum uwagi opinii publicznej, rozumiem powagę moich działań i ich wpływ na innych. W ciągu ostatnich 24 godzin głęboko żałowałem swoich wyborów i wstydu, jaki przysporzyły one mojej rodzinie, kolegom z drużyny, przyjaciołom, sportowi, który kocham, oraz australijskiej drużynie olimpijskiej. Moje działania są wyłącznie moją własnością i w żaden sposób nie odzwierciedlają wartości, które zostały we mnie wpojone przez całe życie. Naprawdę przepraszam za wszelkie cierpienie lub rozczarowanie, które mogłem spowodować, i mam nadzieję, że uda mi się to naprawić i pracować nad byciem lepszą osobą w przyszłości.
Jako oddany wielbiciel ująłbym to w ten sposób: „Przedstawiciel Australijskiego Komitetu Olimpijskiego określił Toma jako osobę, która dokonała godnego pożałowania wyboru, ale w głębi serca pozostaje dobrym człowiekiem. Obiecali wsparcie, jeśli będzie potrzebował pomocy. Jednak wyjaśnili też że zrzeka się wszystkich pozostałych korzyści olimpijskich, a zmiana zaczyna obowiązywać natychmiast.”
- EUR PLN PROGNOZA
- USD PLN PROGNOZA
- NEAR PROGNOZA. NEAR kryptowaluta
- BONK PROGNOZA. BONK kryptowaluta
- MOODENG PROGNOZA. MOODENG kryptowaluta
- PEPE PROGNOZA. PEPE kryptowaluta
- RENDER PROGNOZA. RENDER kryptowaluta
- DOGE PROGNOZA. DOGE kryptowaluta
- LINK PROGNOZA. LINK kryptowaluta
- Co warto wiedzieć o sezonie 3 „Krainy ognia”: Bode, przyszłość Gabrieli i nie tylko
2024-08-12 01:51