Big Bitcoin Gamble Saylora kończy się 4. Oto jak radziły sobie akcje MicroStrategy

Jako doświadczony inwestor mający talent do dostrzegania szans w chaosie, jestem pełen podziwu dla odporności i przewidywania strategicznego Michaela Saylora. Po przetrwaniu pęknięcia bańki technologicznej w 2000 r., które kosztowało go fortunę, tylko po to, by odbić się dzięki Bitcoinowi, udowodnił, że jest nieustępliwym wizjonerem.

W niedzielę Michael Saylor, współzałożyciel MicroStrategy, uczcił w mediach społecznościowych czwartą rocznicę śmiałej inwestycji firmy w Bitcoin.

11 sierpnia 2020 r. mało znana firma zajmująca się analityką biznesową, której akcje pozostają niezmienione od lat, wywołała zamieszanie w całej kryptosferze, gdy ogłosiła, że ​​będzie trzymać Bitcoin, dominującą walutę cyfrową, jako swoje główne aktywo rezerwowe.

Założona w 1989 roku spółka swoją pierwszą ofertę publiczną przeprowadziła w 1998 roku. W następnym roku nastąpił znaczący wzrost wartości jej akcji, wynoszący tysiące procent. W okresie boomu internetowego pod koniec lat 90. zyskała ona duże uznanie jako jedna z najbardziej znaczących spółek.

Począwszy od początku 2000 r., akcje spółki odnotowały znaczny spadek w wyniku korekty przychodów. Nastąpiło to po wprowadzeniu przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) bardziej rygorystycznych zasad dotyczących raportowania przychodów w związku z obawami, że niektóre spółki z branży zaawansowanych technologii będą sztucznie zawyżać swoje dane finansowe.

Skandal księgowy Saylora okazał się dla niego niezwykle kosztowny, prowadząc do bezprecedensowej straty w wysokości około 6 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia, dzięki czemu zyskał reputację pierwszej osoby, która doświadczyła tak ogromnej porażki finansowej w ciągu 24 godzin.

Jako analityk mogę powiedzieć, że po prawie dwóch dekadach stagnacji byłem świadkiem niezwykłej poprawy notowań akcji, co przypisuję odważnej decyzji Michaela Saylora o inwestycji w Bitcoin.

Jako badacz badający funkcjonowanie rynku odkryłem intrygujący trend: MicroStrategy przekroczyła imponującą liczbę 499 z 500 spółek na indeksie S&P 500. Oznacza to niezwykłe osiągnięcie w porównaniu z szerzej rozumianym rynkiem akcji.

Według raportu U.Today akcje MicroStrategy (MSTR) zdobyły w tym roku miejsce w cenionym indeksie MSCI World Index, przewyższając wydajnością Bitcoin.

Niestety, ponieważ w ostatnim kwartale spółka poniosła stratę w wysokości 102,6 mln dolarów, obecnie nie spełnia kryteriów, aby znaleźć się w indeksie S&P 500.

Saylor niedawno potwierdził, że MicroStrategy będzie nadal kupować Bitcoin. 

2024-08-11 22:54