Reakcje rumuńskich gimnastyków na dramat medalowy z ćwiczeniami na parkiecie

Reakcje rumuńskich gimnastyków na dramat medalowy z ćwiczeniami na parkiecie

Jako ekspert stylu życia z dziesięcioleciami doświadczenia w sporcie i międzynarodowych zawodach byłem świadkiem niezliczonych przypadków zarówno triumfów, jak i tragedii. Głęboko mnie zasmuca sytuacja wokół rumuńskiej drużyny gimnastyki artystycznej kobiet na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024 r.


Podczas finału ćwiczeń na parkiecie na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024 r. rumuńska drużyna gimnastyki artystycznej kobiet spotkała się z szeregiem rozczarowań.

W poniedziałek 5 sierpnia podczas zawodów Team Rumunia kwestionowała wynik występu Sabriny Maneca-Voinea. Zespoły mają możliwość zażądania sprawdzenia wyniku zawodnika, co może prowadzić do ponownej oceny poziomu trudności określonych ruchów. Niestety wyzwanie Maneca-Voinei zostało odrzucone. Po niezmienionym wyniku Simone Biles, Ana Barbosu i Jordan Chiles wykonali swoje układy. Każda z tych kobiet uzyskała wyższy wynik niż Maneca-Voinea.

Rebecca Andrade, Biles (27 lat) i Barbosa (18 lat) zdobyli odpowiednio złoto, srebro i brąz. Gdy Barbosa z radością pokazała na macie flagę swojego kraju, ogłoszono, że Team USA wszczął dochodzenie dotyczące złożoności jednego ze skoków w Chile. Ostatecznie sędziowie zgodzili się z tą oceną, co spowodowało zmianę miejsca Chile z piątego na trzecie.

Barbosu była załamana, że ​​o włos przegapiła szansę na medal.

Wszystkie wzloty i upadki letnich igrzysk olimpijskich Wild 2024 w Paryżu

W poniedziałek Barbosu zamieścił na Instagramie Story post, w którym dziękuje wszystkim, którzy wspierali go podczas zawodów. Następnie podzielił się cytatem z emerytowanej gimnastyczki Sandry Izbasa-Bianca: „Jako Rumuni musisz być więcej niż doskonały, aby uniknąć nieporozumień!” To uczucie po raz kolejny potwierdziło się. Głowy do góry, drogie panie! Kontynuuj wielkie marzenia i jedź do Rumunii!

W ostatnim okresie drużyna Rumunii dokładnie analizowała wyniki swoich zawodników na parkiecie. Przewodniczący Rumuńskiego Komitetu Olimpijskiego Mihai Covaliu napisał list protestacyjny do Federacji Gimnastycznej, próbując zakwestionować wynik zawodów, ponieważ 17-letnia Maneca-Voinea zdecydowała się porzucić gimnastykę ze względu na ostatnie wydarzenia. W poście na Facebooku ogłoszono, że w związku z dzisiejszą decyzją Maneca-Voinea wydała publiczne oświadczenie o zaprzestaniu uprawiania tego sportu.

Przeformułowane oświadczenie Covaliu: „Narzędzia oceny przeprowadzone we właściwym czasie potwierdzają, że ogólna propozycja motywu zostaje unieważniona, ponieważ przepis zawiera poważne uprzedzenia, które mogą w znaczący sposób zszarganić wizerunek międzynarodowego sportu. Ten negatywny wpływ na sport może wyrządzić poważne szkody światowemu postrzeganie sportu na szczeblu międzynarodowym, media sportowe na poziomie międzynarodowym, otwarcie wyrzekając się działalności sportowej, mogą kierować się silnymi względami etycznymi w swoich analizach, podejmowaniu decyzji i procesach komunikacyjnych prowadzących do ostatecznego werdyktu”.

Największe skandale olimpijskie w historii: atak Nancy Kerrigan i nie tylko

Matka Maneca-Voinea, Camelia Voinea, również uważa, że ​​jej córka została niesprawiedliwie osądzona.

Reakcje rumuńskich gimnastyków na dramat medalowy z ćwiczeniami na parkiecie

Jako doświadczony ekspert w dziedzinie stylu życia byłem całkowicie urzeczony niezachwianym poświęceniem Sabriny podczas jej występu akrobatycznego. Nie zeszła z tej maty ani na chwilę, a każdy jej ruch mówił wiele o jej pasji i umiejętnościach. szczerze mówiąc, nie zasługuje na nic innego niż medal. Będąc srebrnym medalistą, mogę zaświadczyć, że osiągnięcie doskonałości w tej dziedzinie wymaga hartu, determinacji i miłości. Dziś przerwaliśmy zajęcia gimnastyczne nie dlatego, że ktoś walczył o nasze prawa, ale dlatego, że każdy z nas już walczy o swoje marzenia. Wszystkim, którzy nas wspierali, wiedzcie, że nasza miłość do Was jest bezgraniczna. To wszystko, co mogę dzisiaj wyrazić, bo moje serce przepełnia wdzięczność i podziw dla Sabriny i wszystkich, którzy dzielą z nami tę podróż.

Poprzedni olimpijczycy wyrazili swoje poparcie dla rumuńskich gimnastyczek, opowiadając się za szczegółowym przeglądem przyznanych im punktów.

Nadia Comăneci, legendarna rumuńska gimnastyczka, wyjaśniła Euronews Rumunia, że ​​bardzo ważne jest jasne wyjaśnienie Sabrinie. Jeśli chodzi o Sabrinę Voineę, Nadia zauważyła, że ​​główne wyzwanie polega na zrozumieniu problemu odliczenia jednej dziesiątej, ponieważ jest to kara odejmowana w momencie zejścia z maty.

62-letnia Comăneci stwierdziła: „Właśnie obejrzałam ponownie film przesłany przez NBC, ale nie rozumiem, dlaczego nałożono taką karę. Zapytałam sędziego głównego, a ona odpowiedziała, że ​​stało się tak dlatego, że moja pięta przekroczyła boisko. Jednakże nie widziałem żadnego materiału filmowego, który by to potwierdzał.”

Premier Rumunii Marcel Ciolacu ogłosił, że w ramach pokojowego protestu zamierza pominąć ceremonię zamknięcia Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Ciolacu, lat 56, wyraził swoje rozczarowanie w poście społecznościowym, w którym oświadczył, że nie weźmie udziału w ceremonii zamknięcia Igrzysk Olimpijskich w Paryżu z powodu haniebnego incydentu w gimnastyce. Podkreślił, że nasi sportowcy zostali tam niesprawiedliwie potraktowani. Uznał za całkowicie nieuzasadnione odbieranie medali zdobytych ciężką pracą na podstawie odwołania.

Ciolacu dodała: „[Ana i Sabrina], wysiłki i emocje, jakie włożyłyście, są bezcenne dla całego narodu. Żaden medal, niezależnie od jego wartości, nie dorówna wartości waszej pracy”.

2024-08-08 03:56