Potwierdzono: uruchomienie ETF Spot Ethereum w przyszłym tygodniu

Jako doświadczony analityk finansowy z głębokim zrozumieniem rynku kryptowalut, od dłuższego czasu z niecierpliwością wyczekiwałem wprowadzenia na rynek spotowych ETF-ów Ethereum. Niedawne potwierdzenie z Chicago Board Options Exchange (CBOE), że pięć funduszy ETF Ethereum zostanie uruchomionych do 23 lipca, stanowi ekscytujący rozwój w tej przestrzeni.

Notowania pięciu funduszy ETF (ETF) notowanych na giełdzie Chicago Board Options Exchange (CBOE) rozpoczną się 23 lipca.

Emitenci Ethereum ETF przygotowani do uruchomienia

23 lipca giełda ogłosiła kilka ogłoszeń, ujawniając nowe notowania, które pojawią się na jej platformie. Warto zauważyć, że w tym zestawie znalazły się przewidywane fundusze ETF Ethereum od Fidelity, Invesco Galaxy, Franklin Templeton, VanEck i 21Shares. To ogłoszenie stanowi zachęcający znak dla inwestorów z niecierpliwością czekających, aż potencjalne fundusze ETF Ethereum staną się dostępne na platformie do handlu.

Dodatkowo takie powiadomienia są niezbędnymi procedurami poprzedzającymi wprowadzenie produktu na rynek.

Znacząca wiadomość pojawiła się 23 maja, kiedy SEC udzieliła zgody na ETF-y Ethereum w Stanach Zjednoczonych. Jednakże wnioskodawcy musieli uzyskać ostateczne skinienie głowy, zanim mogli rozpocząć handel. W trakcie całego procesu musieli złożyć oświadczenia rejestracyjne, takie jak S-1 i formularz 8-A, a także poprawki do swoich zgłoszeń S-1. Warto zauważyć, że w wielu ich ostatnich zgłoszeniach ujawniono opłaty za zarządzanie odpowiednimi funduszami ETF Ethereum.

Franklin Templeton ustala opłaty na poziomie 0,19%, Bitwise pobiera 0,20%, a BlackRock żąda 0,25%; stawki te mogą zostać obniżone lub nawet odstąpione przez te firmy na określony czas. VanEck zdecydował się zrezygnować z opłat za ETF, ale zrzeczenie się tego obowiązuje do 2025 r. lub do momentu, gdy aktywa osiągną 1,5 miliarda dolarów, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.

Korzyść rynkowa dla emitenta dzięki zwolnieniu z opłaty

Mówiąc prościej, podmioty składające fundusze ETF, które chcą zrezygnować z opłat, mogą potencjalnie osiągnąć lepsze wyniki niż ich konkurenci ze względu na niższe koszty, co jest czynnikiem atrakcyjnym dla inwestorów. Grayscale ma jednak większą wadę, ponieważ opłata za zarządzanie wynosi 2,5%.

Najnowsza aktualizacja CBOE wskazuje, że długo oczekiwane zatwierdzenie spotowych ETF-ów Ethereum może być bliskie, potencjalnie torując drogę innym kryptowalutowym ETF-om. Trwają dyskusje na temat funduszy ETF Solana i możliwe, że SEC również mogłaby się na nie zgodzić.

2024-07-20 15:24