Raport Polygon Q2 – Lekkie pozytywów, trochę negatywów i ścieżka MATIC w III kwartale

    Liczba aktywnych adresów w Polygon wzrosła w drugim kwartale.
    MATIC na początku trzeciego kwartału utrzymywał się na trendzie spadkowym.

Jako doświadczony inwestor kryptowalutowy, bardzo zainteresowany Polygonem i jego natywnym tokenem MATIC, uważnie monitoruję dane dotyczące wydajności sieci i trendy cenowe. Raport za II kwartał Polygon przedstawił intrygującą mieszankę pozytywnych i negatywnych wydarzeń.


Polygon (MATIC) udostępnił swój kwartalny raport za drugi kwartał, rzucający światło na zróżnicowany obraz wykorzystania sieci i kondycji fiskalnej.

Jako inwestor kryptowalutowy zauważyłem pewne obiecujące zmiany wraz ze wzrostem liczby aktywnych adresów. Nie mogłem jednak zignorować znaczących spadków kluczowych wskaźników finansowych i operacyjnych, które się pojawiły. Ponadto znaczny spadek odnotował Total Value Locked (TVL), co stanowi powód do niepokoju.

Pozytywy i negatywy raportu Polygon

Pozytywy

Raport za II kwartał sieci Polygon podkreślił kilka pozytywnych trendów. 

Początkowo nastąpił znaczny skok dziennej liczby aktywnych adresów kryptowalutowych, osiągając około 1,2 miliona. Stanowiło to solidny wzrost o 47% w porównaniu z poprzednim kwartałem i imponujący wzrost o 234% rok do roku.

Tygodniowa liczba aktywnych adresów odnotowała w tym kwartale wzrost o 31%, przy imponującym wzroście o 123% rok do roku. 

Jako analityk zaobserwowałem zauważalny wzrost codziennych transakcji, który wyniósł 3,3% kwartał do kwartału. W porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku liczba ta stanowiła znaczny wzrost o około 70%.

Jako analityk zaobserwowałem w tym kwartale znaczny wzrost liczby posiadaczy tokenów MATIC. Liczba ta przekroczyła 70% wzrost w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

Negatywy

Raport za II kwartał sieci Polygon ujawnił także kilka istotnych wyzwań. 

Co istotne, w drugim kwartale sieć odnotowała spadek opłat o ponad 40% i ponad 64% rok do roku. Podobnie przychody spadły o prawie 80% rok do roku i ponad 41% w drugim kwartale.

Choć codziennie wzrosła liczba aktywnych adresów w sieci, to jednak znacząco spadła – o ponad 37% w stosunku do poprzedniego kwartału i o ponad 63% w stosunku do roku poprzedniego – liczba nowych adresów dołączających każdego dnia do sieci.

Analiza TVL Polygon

Z analizy danych DeFiLlama przeprowadzonej przez AMBCrypto wynika, że ​​w ciągu ostatnich kilku miesięcy ilość wartości zablokowanej w aplikacjach zdecentralizowanych finansów (DeFi) w sieci Polygon zauważalnie spadła.

Po osiągnięciu w lutym szczytowej wartości TVL (Total Value Locked) wynoszącej ponad 1,1 miliarda dolarów, od tego czasu nastąpił zauważalny spadek wartości.

Na początku drugiego kwartału całkowita wartość zablokowana (TVL) przekroczyła 1 miliard dolarów. Jednak pod koniec spadł do około 823 milionów dolarów. Oznacza to redukcję o ponad 23% w ciągu kwartału i ponad 13% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

MATIC pozostaje niedźwiedzi

Na podstawie analizy dziennego wykresu cen MATIC przeprowadzonej przez AMBCrypto zauważono, że chociaż wartość tokena nie błyszczała w przeszłości, ostatnio nastąpił zauważalny wzrost jego ceny.

W ciągu ostatniego dnia cena MATIC wzrosła o około 5,02%, osiągając szczyt na poziomie około 0,501 dolara 8 lipca. Obecnie notowania monety są nieco powyżej tej wartości i oscylują wokół 0,502 dolara.

Pomimo tego niedawnego wzrostu, trend cenowy MATIC w dalszym ciągu był głównie spadkowy.

W chwili obecnej wskaźnik względnej siły (RSI) analizowanego przeze mnie aktywa nie przekroczył jeszcze neutralnego progu 50. Ta obserwacja sugeruje, że ruch cen nadal odzwierciedla trend spadkowy.

2024-07-09 16:08