Założyciel Dogecoin sprzeciwia się „diagnozie” posiadaczy „ciemnych” kryptowalut na podstawie badania: szczegóły

Jako wieloletni inwestor kryptowalut i zwolennik branży zdecydowanie nie zgadzam się z ostatnim badaniem opublikowanym przez The Independent, które sugeruje, że osoby inwestujące w aktywa kryptowalutowe mają „mroczne cechy” osobowości. Uważam, że ten pogląd jest nie tylko błędny, ale także dyskryminujący społeczność kryptowalut.


Ja, jako analityk, sformułowałbym to w ten sposób: W niedawnym poście na swoim koncie na platformie X Billy Markus, współtwórca Dogecoin w 2013 roku wraz z Jacksonem Palmerem, wyraził krytykę wobec badania dotyczącego posiadaczy kryptowalut, które zostało zgłoszone przez The Independent .

Według tych badań osoby, które lokują pieniądze w kryptowalutach, częściej posiadają „ciemne cechy osobowości”, w szczególności „ciemną tetradę”. Jednakże założyciel Dogecoin wyraził swój zdecydowany sprzeciw wobec tej koncepcji, stwierdzając: „Z całym szacunkiem nie zgadzam się z tym i chciałbym rozwinąć moją perspektywę”.

Nie zgadzam się i pozwolę sobie długo uzasadnić, dlaczego mam rację

— Shibetoshi Nakamoto (@BillyM2k) 5 lipca 2024 r.

Twórca DOGE krytykuje badanie dyskryminujące inwestorów kryptowalutowych

Badanie przeprowadzone wśród 2001 dorosłych Amerykanów, jak donosi The Independent, ujawniło, że około trzydzieści procent z nich przyznało się do posiadania kryptowalut.

Jako analityk badawczy badałem związek między różnymi czynnikami a decyzją jednostki o inwestycji w kryptowaluty. Oprócz kwestii posiadania kryptowalut, w naszym badaniu zebrano dane na temat cech psychologicznych, politycznych i innych cech osobowości. Analizując te informacje, chcieliśmy zidentyfikować kluczowe cechy, które mogłyby dokładnie przewidzieć czyjś zakup zasobów cyfrowych.

Wyniki tego badania wskazują, że osoby posiadające kryptowalutę mogą wykazywać cechy osobowości związane z „ciemną tetradą”. Cechy te obejmują tendencję do polegania na niekonwencjonalnych źródłach w mediach społecznościowych, wiarę w teorie spiskowe i poczucie bycia wiktymizowanym. Mówiąc prościej, zasugerowali, że właściciele kryptowalut mogą wykazywać cechy pasujące do narcyzmu, makiawelizmu, psychopatii i sadyzmu.

Jako analityk odkryłem, że opieranie się na „pozornych źródłach mediów społecznościowych” w zakresie wiadomości jest znaczącym wskaźnikiem tego, czy dana osoba posiada kryptowaluty, co wynika z ustaleń „The Independent”.

Słaba próba zhańbienia X Elona Muska?

Jako inwestor kryptowalutowy uważam, że pogląd, że „poleganie na wiadomościach w mediach społecznościowych” jest intrygujący. Wraz z przejęciem przez Elona Muska Twittera i jego rebrandingiem na X za 44 miliardy dolarów, platforma ta stała się polem bitwy o prawo użytkowników do obrony wolności słowa w X.

Ostatnie informacje rozpowszechnione przez Elona Muska wskazują na wzrost liczby użytkowników X i rosnącą wiarygodność X jako źródła wiadomości, kontrastując ze spadkiem ruchu w mediach tradycyjnych. Biorąc pod uwagę znaczną popularność X w społeczności kryptograficznej, analiza ta wydaje się nastawiona na rzucenie negatywnego światła zarówno na X, jak i na kryptowaluty w postrzeganiu amerykańskiej opinii publicznej.

2024-07-06 23:18