Coinbase rozpoczyna nową bitwę prawną z amerykańską SEC i FDIC

Jako długoterminowy inwestor kryptowalutowy z doświadczeniem w finansach i prawie uważam, że najnowsze działania prawne Coinbase przeciwko SEC i FDIC są zarówno alarmujące, jak i inspirujące. Niepokojące, ponieważ uwydatnia ciągłą niepewność regulacyjną, która nęka naszą branżę, tłumiąc innowacje i rozwój. Inspirujące, ponieważ Coinbase broni siebie i szerszej społeczności kryptowalut, kwestionując status quo.


Jako inwestor kryptowalut ująłbym to w ten sposób: „Coinbase, giełda kryptowalut, na której prowadzę pewne inwestycje, złożyła niedawno pozwy zarówno przeciwko Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), jak i Federalnej Komisji Ubezpieczenia Depozytów (FDIC).”

Coinbase twierdzi

Z informacji uzyskanych z platformy transakcyjnej wynika, że ​​niektóre agencje rządowe celowo wypychają firmy kryptograficzne z systemu finansowego. W szczególności według doniesień organy nadzoru finansowego wywierają presję na banki, aby odmawiały usług tym firmom zajmującym się kryptowalutami.

Jako inwestor kryptowalutowy zauważyłem, że organy nadzoru finansowego stosowały różne strategie, aby ograniczyć branżę aktywów cyfrowych. Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zapewniła sobie szerokie uprawnienia, ale nie ustaliła jednoznacznych wytycznych, nie mówiąc już o spójnych i logicznie uzasadnionych wytycznych. Według dyrektora prawnego Coinbase, Paula Grewala, wyraził on tę opinię w poście na platformie mediów społecznościowych X.

Aby poznać punkt widzenia SEC na temat jej rozszerzonych, rzekomo nadmiernych (i potencjalnie niezgodnych z prawem) uprawnień, poprosiliśmy o dostęp do jej zarchiwizowanych dokumentów dotyczących zamkniętych dochodzeń. Wśród tych spraw był jeden, który zakończył się niedawno i dotyczył ETH, który w 2018 r. SEC uznał, że nie jest klasyfikowany jako papier wartościowy. Dodatkowo… — paulgrewal.eth (@iampaulgrewal) 27 czerwca 2024 r.

Jako analityk zaobserwowałem, że FDIC pod przewodnictwem Grewala za priorytet uznał zapobieganie integracji kryptowalut z tradycyjnym systemem bankowym. Stanowisko to było widoczne w przeszłości, gdy Custodia Bank szukał konta głównego w Rezerwie Federalnej, które umożliwiłoby bankowi kryptograficznemu świadczenie podstawowych usług bankowych. Jednak wniosek został odrzucony przez organ regulacyjny.

Z oświadczenia Paula Grewala wynika, że ​​spółka zwracała się do SEC z zapytaniami o przypadki, które mogłyby zapewnić jej obecnie posiadaną władzę. Wspomniał, że SEC nie zajęła się jeszcze tymi dochodzeniami, w tym jednym związanym z niedawnym dochodzeniem w sprawie papierów wartościowych Ethereum, które niedawno zostało zakończone.

FDIC nie chce grać w piłkę

Oprócz Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oskarżona jest Federalna Korporacja Ubezpieczeń Depozytów (FDIC) o naruszenie ustawy o wolności informacji (FOIA) poprzez nieujawnianie pism wysłanych do instytucji finansowych, wzywających je do zaprzestania kryptowalut na czas nieokreślony. powiązane transakcje.

Jako badacz odkryłem, że działania FDIC zostały uznane za problematyczne przez ich wewnętrzny organ nadzoru, Biuro Generalnego Inspektora. Działania te rzekomo stwarzały ryzyko niezamierzonego stłumienia innowacji finansowych i ekspansji w sektorze kryptowalut.

Jako inwestor kryptowalutowy uważnie śledzę najnowsze osiągnięcia Coinbase. Niedawno SEC wniosła przeciwko nim kolejny pozew, będący uzupełnieniem dwóch toczących się spraw. Najważniejszy dotyczy tokenów papierów wartościowych będących przedmiotem obrotu na ich platformie.

2024-06-27 18:24