Dlaczego niedawny wzrost cen XRP nie przełamał trendu spadkowego

    XRP zgłosiło wzrost cen w ciągu ostatnich 24 godzin. 
    Tendencja spadkowa utrzymała się nawet przy obecnym wzroście cen.

Jako inwestor kryptowalutowy z pewnym doświadczeniem na rynku widziałem spory udział wahań cen i trendów. Chociaż XRP odnotowało wzrost o 3,24% w ciągu ostatnich 24 godzin, ważne jest, aby nie ekscytować się zbytnio krótkoterminowymi ruchami cen. Trend spadkowy utrzymuje się nawet przy obecnym wzroście cen.


W ciągu ostatnich 24 godzin cena XRP, kryptowaluty Ripple, wzrosła o 3,24%, a w momencie pisania tego tekstu jej cena wynosiła około 0,49 USD. W ciągu ostatniego tygodnia jego wartość wzrosła o skromne 0,04%.

Coinmarketcap odnotowuje wzrost kapitalizacji rynkowej XRP o 3,08% w ciągu ostatniej godziny, podnosząc ją do 27,4 miliarda dolarów. Niemniej jednak wolumen obrotu spadł o prawie 19% w ciągu ostatnich 24 godzin i wyniósł 813 milionów dolarów.

Dlaczego niedawny wzrost cen XRP nie przełamał trendu spadkowego

Według oceny AMBcrypto, XRP odnotowało znaczny wzrost wartości, rosnąc z 0,46 dolara, aby osiągnąć szczyt na poziomie 0,51 dolara 15 czerwca. Oznaczało to znaczny wzrost cen, wynoszący około 9,45%.

Jako badacz trendów rynkowych zaobserwowałem, że cena spadła po osiągnięciu szczytu na poziomie 0,45 dolara. Korekta ta była jednak krótkotrwała, gdyż poziom wsparcia skutecznie zatrzymał trend spadkowy. W rezultacie cena odbiła się i wzrosła w ciągu ostatnich 24 godzin.

Jeśli XRP zdoła przekroczyć swój obecny punkt oporu w przybliżeniu na poziomie 0,53 USD, jego cena może potencjalnie wzrosnąć w wyniku niedawnego trendu wzrostowego.

Dlaczego niedawny wzrost cen XRP nie przełamał trendu spadkowego

Odczyt RSI wynoszący 45 wskazywał, że sprzedaż przewyższyła zakupy. Oznaczało to, że sprzedawcy wywierali większą presję na rynek, co mogło potencjalnie skutkować spadkiem cen. Zasadniczo zwiększona presja sprzedaży zwykle powoduje spadek cen.

Dlaczego niedawny wzrost cen XRP nie przełamał trendu spadkowego

Podobnie CMF wynoszący -0,05 wskazujący wartość ujemną sugeruje, że tendencja spadkowa utrzymuje się. Innymi słowy, gdy uzupełniająca średnia ruchoma (CMF) spada poniżej 0, zwykle sygnalizuje to niedźwiedzi trend rynkowy. W rezultacie, nawet przy obecnym wzroście cen, istnieje duże prawdopodobieństwo dalszego spadku rynku.

Co wskazują dane?

Dlaczego niedawny wzrost cen XRP nie przełamał trendu spadkowego

Patrząc dalej, różne wskaźniki potwierdzają utrzymujący się trend spadkowy.

Z ustaleń Santiment wynika, że ​​ilość XRP przenoszonych z giełd do portfeli stale spada, jak wskazują ich dane.

Jako badacz rynku kryptowalut zaobserwowałem intrygującą prawidłowość. Kiedy następuje znaczny wzrost tempa wprowadzania nowych monet do obiegu (wysoki odpływ), prowadzi to do wzrostu cen kryptowalut. Dzieje się tak z powodu niedoboru – przy mniejszej liczbie dostępnych monet w stosunku do popytu każda moneta staje się cenniejsza. I odwrotnie, gdy odpływ maleje, co oznacza, że ​​do obiegu wchodzi mniej nowych monet (zmniejszony odpływ), skutkuje to niższymi cenami kryptowalut. Powodem jest to, że nadpodaż monet może osłabić wartość każdej pojedynczej monety.

Dlaczego niedawny wzrost cen XRP nie przełamał trendu spadkowego

Jako badacz analizujący dane z Santiment odkryłem, że wieloryby XRP przetrzymują większą liczbę monet stabilnych w porównaniu z poprzednimi okresami. W szczególności ci bogaci posiadacze posiadają obecnie XRP o wartości około 27 milionów dolarów, co stanowi około 52% całkowitej podaży monet stabilnych w obiegu.

W rękach kilku handlowców nagromadzenie transakcji zwiększa niestabilność cen, co widać w trendzie spadkowym na rynku pomimo ostatniego wzrostu cen.

Realistyczne czy nie, oto kapitalizacja rynkowa XRP w przeliczeniu na BTC

Co dalej z XRP?

Obecnie obserwuję około 3% wzrost wartości XRP w ciągu ostatnich 24 godzin. Wydaje się jednak, że ten trend wzrostowy pokrywa się z większą tendencją niedźwiedzią na rynku. Wiele wskaźników analitycznych sugeruje, że pogorszenie koniunktury może się utrzymywać.

Mówiąc prościej, duża ilość aktywów opuszczających rynek sugerowała przedłużającą się dekoniunkturę, a ujemny wskaźnik zmian losowych stanowił dowód na ciągły spadek. Co więcej, odczyt Indeksu Względnej Siły na poziomie 45 zasygnalizował intensywną aktywność sprzedażową, która może doprowadzić do dodatkowych spadków na rynku.

2024-06-17 07:03