Sprawa XRP: Ripple kontratakuje SEC na podstawie orzeczenia TerraForm Labs

Jako badacz z dużym doświadczeniem w branży kryptograficznej uważam, że argument Ripple’a w tym sporze prawnym przeciwko SEC jest intrygujący. Niedawny wyrok w sprawie zgody TerraForm Labs stanowi dla Ripple przekonujące porównanie, które pozwala zakwestionować żądania SEC.


Jako inwestor kryptowalutowy uważnie śledzący rozwój sytuacji pomiędzy Ripple a SEC, z radością dzielę się informacją, że Ripple przedstawił interesujący argument w toczącej się batalii prawnej z Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). W odpowiedzi na niedawne żądania organu regulacyjnego firma Ripple powołała się na niedawny wyrok w sprawie zgody TerraForm Labs jako precedens. Posunięcie to mogłoby potencjalnie wzmocnić ich argumenty i zmienić narrację na ich korzyść. Obserwuj to miejsce, aby uzyskać dalsze aktualizacje!

Firma przedstawiła dodatkowy argument, porównując swoją sytuację do wcześniejszych działań Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) przeciwko TerraForm Labs, podmiotowi odpowiedzialnemu za owianą złą sławą kryptowalutę Luna.

Wczoraj dowiedziałem się, że postępowanie prawne SEC przeciwko Terrze zakończyło się zatwierdzeniem istotnej ugody przez Sąd Okręgowy w Nowym Jorku. Firmie grozi obecnie zawrotna kara w wysokości 4,47 miliarda dolarów za jedno z największych oszustw związanych z papierami wartościowymi w historii Stanów Zjednoczonych. Jako akcjonariusz zostałem również poinformowany, że były dyrektor generalny Terra, Do Kwon, jest osobiście zobowiązany do spłaty ponad 204 milionów dolarów.

TerraForm Labs zostało pociągnięte do odpowiedzialności za sztuczne zwiększanie liczby transakcji i manipulowanie wartościami tokenów, co doprowadziło do druzgocących strat finansowych dla inwestorów w wysokości około 40 miliardów dolarów.

Argument Ripple’a

Jako badacz badający spór prawny pomiędzy Ripple a SEC zauważyłem, że zespół prawny Ripple przedstawia argument przeciwko proponowanej karze w wysokości 2 miliardów dolarów za instytucjonalną sprzedaż XRP, odwołując się do porównywalnych kar w innych sprawach. Twierdzą, że w tych okolicznościach żądana przez organ regulacyjny kara wydaje się nadmiernie wysoka.

Firmy Ripple i Ripple Labs złożyły dodatkowy dokument dotyczący porozumienia osiągniętego z firmą TerraForm Labs podlegającą jurysdykcji SEC. #XRPCommunity #SECGov #Ripple #XRP. — James K. Filan (@FilanLaw) 13 czerwca 2024 r.

Ripple zwraca uwagę, że grzywna nałożona przez SEC na TerraForm Labs wyniosła około 1,27% całkowitej sprzedaży firmy wynoszącej 33 miliardy dolarów. Jednakże w toczącej się „sprawie XRP” SEC dąży do nałożenia kary znacznie wyższej niż ten procent, pomimo braku zgłoszeń oszustw lub znacznych strat ze strony inwestorów instytucjonalnych.

Jako inwestor kryptowalutowy uważam, że Ripple zdecydowanie kwestionuje żądanie organu regulacyjnego, argumentując, że ustanawia ono bezprecedensowy i nieuzasadniony precedens. Moim zdaniem odpowiednia kara cywilna nie powinna przekraczać 10 milionów dolarów. Odwołując się do wyroku TerraForm Labs, Ripple pragnie rzucić światło na niespójności w wyliczaniu kar, dążąc do uzyskania bardziej sprawiedliwego wyniku w tej sytuacji.

2024-06-14 15:31