Najlepszy prawnik Ripple świętuje ostatnią porażkę SEC

Jako doświadczony analityk z doświadczeniem w zakresie regulacji finansowych i rynków kryptowalut uważam, że niedawne oświadczenie Stuarta Alderoty’ego dotyczące głosowania w Senacie USA za uchyleniem zasady SAB 121 SEC stanowi znaczący rozwój dla branży kryptowalut. Zasada, która zmusiłaby regulowane instytucje bankowe do rejestrowania zasobów kryptowalut swoich klientów w swoich bilansach, stanowiła poważne zagrożenie dla regulacyjnych usług powierniczych w USA.


Stuart Alderoty, szef prawny Ripple, pochwalił najnowszą ponadpartyjną decyzję Senatu USA, która ma na celu zniesienie potencjalnie szkodliwej zasady SEC dotyczącej usług przechowywania kryptowalut w Stanach Zjednoczonych.

Zdaniem Alderty’ego nadmierne działania przewodniczącego SEC Gary’ego Genslera bez odpowiedniego upoważnienia nie zostaną zaakceptowane zarówno przez Demokratów, jak i Republikanów.

Według U.Today znaczące osobistości z sektora kryptowalut, takie jak Michael Saylor, współzałożyciel MicroStrategy, pochwaliły Senat za decyzję o unieważnieniu kontrowersyjnych wytycznych Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) SAB 121.

Jako badacz badający krajobraz regulacyjny kryptowalut natknąłem się na proponowaną zasadę, która miała na celu nałożenie na regulowane instytucje bankowe obowiązku rejestrowania zasobów kryptowalut ich klientów w swoich bilansach. Sugestia ta wzbudziła jednak obawy w branży. Banki argumentowały, że wdrożenie takiej zasady utrudniłoby im świadczenie usług powierniczych w zakresie aktywów cyfrowych. Dodatkowo niektórzy krytycy ostrzegali przed potencjalnymi negatywnymi konsekwencjami dla praw właścicieli kryptowalut. Komisarz SEC, Hester Peirce, publicznie skrytykowała podejście agencji do regulowania usług powierniczych dotyczących zasobów cyfrowych, określając je jako „rozproszone”.

W rzadkim pokazie współpracy sektor kryptowalut i tradycyjne instytucje bankowe połączyły siły, próbując obalić zasadę SAB 121 Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Podmioty bankowe stanowczo sprzeciwiają się tej regulacji ze względu na jej potencjalny negatywny wpływ na ich sprawozdania finansowe w wyniku nieodłącznej zmienności kryptowalut. Z kolei prezes SEC Gensler stanowczo bronił tej zasady, powołując się na fakt, że 120 poprzednich SAB nie zostało zakwestionowanych.

Alderoty, uważny obserwator wydarzeń na Kapitolu, konsekwentnie podkreśla znaczenie ponadpartyjnego porozumienia przy projektowaniu legislacji dotyczącej kryptowalut.

Obserwowałem najnowsze inicjatywy amerykańskich legislatorów, których celem było przyjęcie długo oczekiwanej ustawy o stablecoinach. Podczas gdy Ripple przygotowywał się do wprowadzenia własnej monety stablecoin na rynek, pojawiła się już kontrola regulacyjna Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

2024-05-16 23:35