Fundusz hedgingowy Giant Millennium wyłania się na króla wśród posiadaczy funduszy ETF na Bitcoin

Jako badacz fascynujące jest dla mnie obserwowanie rosnącego przyjmowania funduszy ETF na Bitcoin przez różnych inwestorów instytucjonalnych. Niedawne posunięcie Millennium Management mające na celu nabycie tych produktów o wartości ponad 2 miliardów dolarów stawia je na czele tego trendu. Imponujące jest obserwowanie tak zróżnicowanej grupy instytucji, w tym funduszy hedgingowych, funduszy emerytalnych i gigantów zarządzania aktywami, zainteresowanych Bitcoinem za pośrednictwem funduszy ETF.


Eric Balchunas, szef strategii ETF w Bloomberg, informuje, że Millennium Management, wiodący fundusz hedgingowy, posiada obecnie inwestycje o wartości ponad 2 miliardów dolarów w fundusze Bitcoin Exchange-Traded Funds (ETF).

Spółka nabyła udziały w funduszu IBIT BlackRock, FBTC należącym do Fidelity, a także GBTC należącym do Grayscale i innych podobnych instrumentach inwestycyjnych.

Israel Englander, amerykański miliarder, stoi na czele funduszu hedgingowego, który obecnie przoduje wśród inwestorów funduszy Exchange-Traded Fund (ETF).

Obserwatorzy branży spodziewali się, że firmy złożą formularze 13F przed ostatecznym terminem przypadającym 15 maja. Dokumenty te dały wgląd w rosnący trend akceptacji Bitcoin ETF w branży.

Na podstawie ustaleń Balchunasa warto zauważyć, że początkową partię funduszy ETF posiada zróżnicowana grupa inwestorów instytucjonalnych.

Jak wynika z raportu U.Today, Wisconsin Investment Board (SWIB), podmiot odpowiedzialny za zarządzanie państwowymi funduszami emerytalnymi, ogłosił znaczącą inwestycję w Bitcoin o łącznej wartości około 100 milionów dolarów.

Pięć znaczących instytucji finansowych – Pine Ridge Advisers, Edmond de Rothschild (Szwajcaria), JPMorgan, Wells Fargo i Susquehanna International Group – jest znanych z posiadania funduszy Bitcoin Exchange-Traded Funds (ETF).

Większość doradców na liście to fundusze hedgingowe, do których dodano kilka funduszy hedgingowych. Warto zauważyć, że według Balchunasa na liście nie uwzględniono obecnie żadnych funduszy uniwersyteckich.

Vanguard pozostaje na uboczu

Fundusze Bitcoin Exchange-Traded Funds (ETF) doświadczają znacznego wzrostu popytu, jednak wydaje się, że Vanguard nie chce lub nie może się przyłączyć.

Jako analityk zapoznałem się z ostatnimi wydarzeniami dotyczącymi zbliżającej się zmiany dyrektora generalnego Vanguard i zgodnie z moją analizą Salim Ramji wyraził obecnie swój sprzeciw wobec uruchomienia nowego funduszu Exchange-Traded Fund (ETF).

Jako inwestor kryptowalutowy nie mogę z całą pewnością przewidzieć, czy Vanguard w najbliższym czasie umieści na swojej platformie brokerskiej fundusze ETF Bitcoin.

Godne uwagi jest doświadczenie Ramjiego, który wcześniej pracował w BlackRock, gdzie przyczynił się do uruchomienia ich odnoszącego sukcesy funduszu Bitcoin Exchange-Traded Fund (ETF).

2024-05-16 11:08