Oto dlaczego Ethereum ETF może zostać odrzucony

Jako doświadczony analityk z doświadczeniem w zakresie regulacji papierów wartościowych i doświadczeniem ściśle śledzącym branżę kryptowalut, uważam, że coraz bardziej prawdopodobne jest, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) odrzuci w maju wnioski o Ethereum ETF ze względu na swoje stanowisko, że Ethereum jest papierem wartościowym. Opinia ta opiera się na ostatnich wydarzeniach, takich jak komentarze prawnika ds. finansów Scotta Johnssona na temat potencjalnego uwzględnienia statusu prawnego Ethereum w nadchodzącym zarządzeniu ETF wydanym przez SEC, a także analiza Jamesa Seyffarta.


Jako badacz badający świat funduszy ETF, zetknąłem się z perspektywą Jamesa Seyffarta na sytuację z aplikacjami ETF Ethereum. Będąc jednym z czołowych analityków w tej dziedzinie, uważa, że ​​coraz bardziej prawdopodobne staje się odrzucenie przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) kilku propozycji ETF w sprawie Ethereum w maju tego roku. Odrzucenie to, według analizy Seyffarta, może wynikać ze stanowiska SEC w sprawie uznania Ethereum za papier wartościowy.

„Seyffart wyraził przekonanie, że to działanie zdecydowanie sugeruje, jeśli nie wprost zapewnia, że ​​SEC rozważa tę sprawę”.

Po tym, jak prawnik finansowy Scott Johnsson wyraził swój punkt widzenia, oczekuje się, że sytuacja prawna Ethereum zostanie uwzględniona w nadchodzącym orzeczeniu Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w sprawie ETF.

Jako inwestor kryptowalutowy spotkałem się już wcześniej z tą terminologią. Mówiąc prościej, Johnson ma na myśli to, że Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wyda oświadczenie wyjaśniające, dlaczego zdecydowała się nie zatwierdzać konkretnej oferty kryptowaluty lub produktu inwestycyjnego.

Jako analityk zinterpretowałbym stanowisko SEC w następujący sposób: Według SEC oferowanie akcji trustów opartych na towarach, które przechowują papiery wartościowe reprezentujące towary, uważa się za niewłaściwe ze względu na sekurytyzowany charakter aktywów bazowych.

Warto zauważyć, że nie był to problem, z którym musiały sobie poradzić fundusze ETF Bitcoin.

Jako inwestor kryptowalut z niecierpliwością śledziłem rozwój wydarzeń związanych z zgłoszeniami VanEcka i ARK w sprawie Ethereum ETF. Od miesięcy występowały opóźnienia w związku z rozpatrywaniem przez SEC tych wniosków. Wygląda jednak na to, że w końcu mamy jakieś konkretne daty, na które warto czekać. Oczekuje się, że SEC podejmie ostateczną decyzję dotyczącą mojej inwestycji w fundusz ETF VanEck Ethereum 23 maja. Podobnie 24 maja to data wydania werdyktu SEC w sprawie wniosku o fundusz ETF ARK Ethereum. Decyzje te niewątpliwie będą miały istotne implikacje dla rynku kryptowalut.

Jako analityk branżowy zauważyłem, że w społeczności finansowej panuje powszechne przekonanie, że niektóre aplikacje mogą nie uzyskać zgody SEC. Jako powód podano brak interakcji między tymi aplikacjami a emitentami. Należy jednak zauważyć, że konkretne powody tych potencjalnych odrzuceń nie zostały jeszcze wyjaśnione.

Oprócz VanEck i Ark Invest znani konkurenci, tacy jak BlackRock i Fidelity, aktywnie dążą do utworzenia funduszu Ethereum typu spot ETF.

Według raportu U.Today Grayscale, po zapewnieniu sobie w zeszłym roku znaczącego triumfu prawnego nad SEC, wycofał ostatnio swoją aplikację dotyczącą kontraktów futures na Ethereum. To działanie sugeruje, że Grayscale nie planuje wszczynania kolejnego sporu prawnego z SEC.

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) jest obecnie zaangażowana w spór prawny ze zwolennikiem Ethereum, firmą ConsenSys, w związku z wysiłkami SEC zmierzającymi do zaklasyfikowania Ethereum jako papieru wartościowego. Z drugiej strony Larry Fink z BlackRock wspomniał, że ta klasyfikacja nie przeszkodzi ich planom dotyczącym funduszu ETF (ETF).

2024-05-14 18:19