Autor książki „Bogaty ojciec, biedny ojciec” widzi nowy, ważny powód zakupu Bitcoina (BTC)

Jako inwestor kryptowalutowy z doświadczeniem w finansach i ekonomii zawsze śledzę spostrzeżenia i opinie Roberta Kiyosakiego. Moją uwagę przykuło jego ostatnie poparcie dla Bitcoina, szczególnie w kontekście potencjalnego rozwoju sytuacji w krajach BRICS.


Znany ekspert finansowy i autor Robert Kiyosaki, znany ze swojej bestsellerowej książki „Bogaty ojciec, biedny ojciec” na temat zarządzania pieniędzmi, niedawno wyraził swoje poparcie dla Bitcoina za pośrednictwem swojego konta w aplikacji X (wcześniej Twitter). To poparcie pojawia się wśród oznak znaczących postępów na świecie.

Jako inwestor kryptowalutowy uważam, że Bitcoin to doskonały wybór spośród różnych aktywów w celu zabezpieczenia się przed zbliżającym się krachem dolara amerykańskiego.

Kup Bitcoin, aby się przed tym uchronić, mówi Kiyosaki

Jako analityk uważnie monitoruję ostatnie tweety Kiyosakiego i zauważyłem, że obecnie koncentruje się na Republice Południowej Afryki. Uważnie śledzi wszelkie szepty dotyczące planów krajów BRICS dotyczących wprowadzenia własnej kryptowaluty. Ta potencjalna waluta cyfrowa może być zabezpieczona złotem, które jest obfitym zasobem w Republice Południowej Afryki, gdzie prowadzi się znaczącą działalność wydobywczą.

Jako badacz badający trendy gospodarcze w Republice Południowej Afryki i poza nią, uważnie monitoruję szum wokół potencjalnego stworzenia kryptowaluty BRICS (Brazylia, Rosja, Indie, Chiny, Republika Południowej Afryki) zabezpieczonej złotem. Jeśli dojdzie do skutku, może to znacząco wpłynąć na światowy krajobraz finansowy, szczególnie jeśli chodzi o duże ilości fiducjarnych dolarów amerykańskich. Plotki sugerują, że taka waluta mogłaby potencjalnie posiadać biliony wartości. Muszę jednak podkreślić, że są to na razie tylko spekulacje i wymagają dalszych badań pod kątem dokładności.

— Robert Kiyosaki (@theRealKiyosaki) 12 maja 2024 r.

Blok BRICS składa się z kilku krajów: Brazylii, Rosji, Republiki Południowej Afryki i Indii. W styczniu 2024 r. do tego grona dołączyli nowi członkowie – członkostwem zostały Zjednoczone Emiraty Arabskie, Egipt, Iran i Etiopia.

Robert Kiyosaki, autor bestsellera „Bogaty ojciec, Biedny ojciec”, wyraził na Twitterze swój punkt widzenia na temat potencjalnego wprowadzenia na rynek kryptowaluty wspieranej złotem z krajów BRICS (Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i Republika Południowej Afryki). Jeśli ta kryptowaluta dojdzie do skutku, przewiduje znaczny napływ dolarów amerykańskich powracających do Stanów Zjednoczonych. Kiyosaki w jednej ze swoich wiadomości nazwał dolara amerykańskiego „fałszywymi pieniędzmi”. Uważa on, że ten znaczny napływ USD może wywołać hiperinflację w Ameryce i ostatecznie doprowadzić do całkowitego upadku dolara amerykańskiego.

Jako analityk finansowy doradzałbym osobom rozważającym zastosowanie środków ochronnych przed potencjalnym krachem dolara amerykańskiego, aby rozważyły ​​możliwość zakupu aktywów takich jak Bitcoin, złoto i srebro. W przeszłości towary te służyły jako bezpieczne przystanie w czasach niestabilności gospodarczej i dewaluacji waluty. Należy jednak pamiętać, że inwestowanie zawsze wiąże się z ryzykiem, a przed podjęciem jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych konieczne są odpowiednie badania i należyta staranność.

Bitcoin to narzędzie Kiyosaki przeciwko „fałszywym pieniądzom”

Przez ostatnie cztery lata byłem zdecydowanym zwolennikiem złota, srebra i Bitcoina. W tym okresie wychwalałem zalety tych trzech aktywów, szczególnie w świetle trudności gospodarczych spowodowanych pandemią i wynikającymi z niej blokadami od jej początku.

Jako analityk opowiedziałbym o środkach gospodarczych podjętych przez rząd USA podczas poprzedniego kryzysu. Zainicjowali pakiety stymulacyjne w formie „kontroli przetrwania” i interweniowali w głównych instytucjach finansowych i przedsiębiorstwach. Ułatwiono to poprzez zwiększenie podaży dolarów amerykańskich i wprowadzenie ich do obiegu. W 2020 r. na te cele wyprodukowano zdumiewającą kwotę 6 bilionów dolarów. Od tego czasu Kiyosaki wyraża swoją krytykę wobec dolara amerykańskiego, nazywając go „fałszywymi pieniędzmi”.

Od tego momentu rząd regularnie wdrażał luzowanie ilościowe i drukował ogromne ilości dolarów amerykańskich. UE i inne kraje przyjęły podobne strategie.

2024-05-13 10:52