Jako doświadczony analityk, który od kilku lat uważnie śledzi rynek Bitcoinów, uważam, że obecny odczyt MVRV Z-score na poziomie 1,87 sugeruje, że w krótkiej perspektywie może być miejsce na dalsze wzrosty. Należy jednak zauważyć, że dane historyczne wskazują, że wartości powyżej 6 zwykle w przeszłości oznaczały szczyty rynkowe. Ostatni raz wynik powyżej 3,66 widzieliśmy w październiku 2021 r., kiedy Bitcoin osiągnął szczyt nieco powyżej 69 000 dolarów.
Według danych CoinGecko cena Bitcoina jest obecnie nieco poniżej poziomu 64 000 dolarów.
Na podstawie najnowszych danych wskaźnik Z-score MVRV wynosi obecnie 1,87. Oznacza to, że potencjalne podwyżki cen mogą nadal mieć miejsce.
Jako inwestor kryptowalutowy uważnie monitoruję związek pomiędzy wartością rynkową Bitcoina a jego zrealizowaną wartością. Zrealizowana wartość odnosi się do ceny, po której ostatnio dokonano transakcji w sieci na każdą monetę. Kiedy wartość rynkowa znacznie przewyższa wartość zrealizowaną, może to potencjalnie sygnalizować, że Bitcoin zbliża się do szczytu swojego obecnego cyklu rynkowego.
Co istotne, większość wcześniejszych szczytów rynkowych charakteryzowała się stosunkiem wartości rynkowej do wartości zrealizowanej (MVRV) Z-score przekraczającym 6. Na przykład w grudniu 2017 r. liczba ta osiągnęła aż 10,4.
Godny uwagi jest fakt, że wynik osiągnął najwyższy poziom 3,66 w październiku 2021 r., co zbiegło się z najwyższą ceną Bitcoina wynoszącą około 69 000 dolarów. Natomiast w lutym 2021 r. wynik przekroczył 7.
Jako inwestor kryptowalutowy zinterpretowałbym ujemny wynik Z-score MVRV jako potencjalny znak zakupu. Na przykład, gdy w listopadzie 2022 r. wskaźnik ten osiągnął najniższy poziom -0,36, oznaczało to, że wartość rynkowa moich zasobów była znacznie niższa od ich ceny zrealizowanej, co sugeruje, że jest to dogodny moment, aby rozważyć zakup większej liczby kryptowalut.
Znacznik ten, choć nie jest niezawodny, okazał się w przeszłości cenny do sygnalizowania zbliżania się największych szczytów i dołków kryptowaluty podczas cykli rynkowych.
„Chciwość” powraca na rynek
Z wynikiem 71 w indeksie „Strach i chciwość” rynek wykazuje obecnie „chciwość”, o czym świadczy najnowszy wzrost cen Bitcoina.
Należy jednak pamiętać, że ta obserwacja może nastąpić zbyt wcześnie, biorąc pod uwagę utrzymujący się trend spadkowy Bitcoina, jak wskazuje wykres chmury Ichimoku.
- USD PLN PROGNOZA
- EUR PLN PROGNOZA
- Poznaj rodzinę wiceprezydenta-elekta JD Vance’a: jego mamę, żonę i dzieci
- BONK PROGNOZA. BONK kryptowaluta
- Wyjaśnienie zakończenia „Idealnej pary”: kto umarł, a kto zabił [Spoiler]?
- 10 filmów Brittany Murphy na cześć jej 47. urodzin
- Krótkoterminowe cele cenowe ONDO mogą być zagrożone – oto dlaczego
- Przewodnik po rodzinie JD Vance’a: jego żona, dzieci, mama i nie tylko
- XRP PROGNOZA. XRP kryptowaluta
- Ripple – Oto rola RLUSD w historii wzrostu Stablecoins o 230 miliardów dolarów
2024-05-06 19:39