Bitcoin zyskuje 9% po halvingu: co w tym cyklu doprowadzi BTC do 150 tys. dolarów?

    Posiadacze Bitcoina muszą zachować ostrożność w krótkiej perspektywie ze względu na zwiększoną presję sprzedaży związaną z halvingiem.
    Wydarzenie halvingu prawdopodobnie nie zostało wliczone w cenę, ale nie gwarantuje to takich samych zwrotów z tego cyklu BTC jak wcześniejsze.

Oczekiwana masowa wyprzedaż Bitcoina (BTC) po halvingu nie nastąpiła od razu, wbrew obawom niektórych inwestorów. Zamiast tego podjęto wysiłki, aby chronić poziom wsparcia w wysokości 60 000 dolarów z 19 kwietnia. Należy jednak pamiętać, że warunki mogą ulec zmianie w dalszej części tygodnia.

Od czasu spadku do 59,6 tys. dolarów ceny wzrosły w momencie publikacji prasy o 9%.

Na swoim poście na platformie X, wcześniej znanym jako Twitter, dyrektor generalny CryptoQuant, Ki Young Ju, podzielił się spostrzeżeniem: Nie osiągnęliśmy jeszcze szczytu w tym cyklu rynkowym. Bazując na wskaźniku Unrealized Profit Ratio, inwestorzy długoterminowi zrealizowali zyski na poziomie zaledwie 234%.

W lutym 2021 r. inwestorzy długoterminowi w Bitcoin (BTC) odnotowali gwałtowny wzrost zysków do oszałamiającego poziomu 599% w okresie rynkowym w 2021 r. Pomimo tego, że BTC osiągnął nowe maksima pod koniec tego roku, inwestorzy ci nie byli w stanie powtórzyć rekordowych, niezrealizowanych zysków.

Granie w długą grę

Bitcoin zyskuje 9% po halvingu: co w tym cyklu doprowadzi BTC do 150 tys. dolarów?

W cyklu rynkowym 2017-18 inwestorzy długoterminowi odnotowali zysk na poziomie ponad 1700%. To znacznie więcej niż wzrost wynoszący 599% odnotowany w latach 2020–2021.

Czy możliwość niższych zarobków wielorybów w tym szczytowym okresie budzi wątpliwości co do oczekiwań, że Bitcoin osiągnie 200 000 dolarów? Należy jednak pamiętać, że prognozy mogą sięgać tylko tak daleko – ostatecznie odpowiedź kryje się w przyszłości.

Przy odczycie na poziomie 286% w połowie marca, byki z niecierpliwością oczekują, że halving jeszcze bardziej wzmocni te liczby. Jednak według Ki Young Ju wzrosty te mogą nie oznaczać końca trendu cenowego.)

Ekspert ds. kryptowalut Ali Martinez zwrócił uwagę, że nastroje Bitcoina nie poszły w pełni w euforię, pomimo osiągnięcia szczytu. Według metryki NUPT nie doświadczyliśmy typowego nadmiernego podekscytowania, które poprzedza szczyt na rynku Bitcoina.

Zagrożenia w krótkim okresie

Bitcoin zyskuje 9% po halvingu: co w tym cyklu doprowadzi BTC do 150 tys. dolarów?

W dłuższej perspektywie oczekuje się wzrostu cen Bitcoina. Jednak najbliższa przyszłość może przynieść wahania cen. Według danych CryptoQuant, w ciągu ostatniego miesiąca górnicy przesyłali mniej Bitcoinów na giełdy.

Dowodem tego była spadająca 7-dniowa prosta średnia krocząca przepływu górników na giełdy.

Alternatywna interpretacja jest taka, że ​​górnicy gromadzili Bitcoiny, zamierzając je sprzedać po halvingu. W związku z tym nadpodaż Bitcoina na sprzedaż może negatywnie wpłynąć na cenę rynkową.

Bitcoin zyskuje 9% po halvingu: co w tym cyklu doprowadzi BTC do 150 tys. dolarów?

Dane ukazały dodatkowy wskaźnik spadku zainteresowania Bitcoinem w ciągu ostatnich kilku tygodni. Szczyt napływu płynności nastąpił 12 marca, jednak od tego czasu napływ zauważalnie się zmniejszył.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni ceny Bitcoina spadły o 10-15%. Pomimo tego spadku nie nastąpił znaczący wzrost napływu do notowanych w USA funduszy ETF na Bitcoiny, co sugeruje, że bieżący popyt mógł osiągnąć swój limit.

Zdarzenie o halvingu musi zostać wycenione, mówi zdrowy rozsądek

Od lat rynek był świadomy planowanego zmniejszenia o połowę podaży kryptowalut w okolicach 19 kwietnia (lub na początku 20 kwietnia w przypadku wschodnich stref czasowych).

Następstwa nie są tak proste, jak spadek nagród do 3,125 BTC za wydobyty blok.

Sedno problemu leży w złożonym współdziałaniu różnych elementów, na każdy z nich wpływa podaż i popyt oraz opinia publiczna na temat Bitcoina.

Według Willy’ego Woo, analityka rynku Bitcoina pracującego w łańcuchu, może nie być konieczne twierdzenie, że rynek już uwzględnił to wydarzenie ze względu na długoletnią jego świadomość.

Mówiąc prościej, społeczeństwo często interesuje się Bitcoinem pod koniec cyklu wzrostu cen, czyli mniej więcej w czasie fazy euforii NUPL (Network Value to Realized Value Ratio).

Cykl ten może być inny ze względu na fundusze ETF, ale argument przeciwko ustalaniu cen jest nadal aktualny.

Mówiąc prościej, prawdziwa wartość Bitcoina nie została jeszcze w pełni wykorzystana z powodu niewystarczających inwestycji. Jednak jego długoterminowa wartość wydaje się znacznie niedoszacowana w oparciu o aktualne ceny rynkowe.

Przeczytaj prognozę cen Bitcoina [BTC] na lata 2024-25

Przy bardziej pesymistycznej perspektywie można by argumentować, że ten cykl będzie mniej wydłużony i nie tak dramatycznie zakrzywiony jak poprzednie.

W obu przypadkach przejażdżka kolejką górską w powietrzu nadal nie osiągnęła wymaganego czasu trwania. Więc przygotuj się i trzymaj się mocno.

2024-04-21 19:04