Solana – długa czy krótka? Oto stanowisko, jakie zajmują inwestorzy SOL

    Sieć deweloperska pozostawała offline przez prawie jeden dzień.
    SOL spadł o 1,63% w ciągu 24 godzin, a nastroje nadal są negatywne.

Fundacja Solany ogłosiła, że ​​devnet, będący siecią rozwojową Solany, został pomyślnie zrestartowany i teraz znów działa normalnie.

Wczesnym rankiem 19 kwietnia, około północy czasu Utcs, nastąpiło nieoczekiwane wyłączenie środowiska programistycznego Solana. Zespół pilnie pracował nad rozwiązaniem problemu i zamierzał ponownie uruchomić sieć deweloperską o godzinie 18:00 czasu UTC tego samego dnia. Niestety podczas ponownego uruchamiania wystąpił błąd, przez co przestój trwał dłużej, niż oczekiwano. Ostatecznie devnet zaczął ponownie działać około 6:00 czasu UTC 20 kwietnia.

Korzystając z Solana Explorer, AMBCrypto potwierdziło autentyczność ogłoszenia. Transakcje są obecnie przetwarzane i weryfikowane w devnecie, o czym świadczy ich pojawienie się w eksploratorze.

Solana znów zostaje zakłócona

Problem nie dotyczył sieci głównej ani testowej Solany, ale przyczynił się do innego przypadku zakłóceń sieciowych w Solanie, która stała się z tego znana. Warto zauważyć, że na początku lutego w sieci głównej nastąpiła przerwa trwająca prawie pięć godzin.

Co więcej, sieć doświadczyła ostatnio problemów związanych z przeciążeniem ruchu z powodu napływu transakcji memecoinami. Rex St.John, starszy programista w Anza, studiu programistycznym skupiającym się na Solanie, przedstawił wersję v1.18 jako rozwiązanie. Ta aktualizacja jest obecnie dostępna w sieci testowej i w odpowiednim czasie zostanie wdrożona w sieci głównej.

Nastroje dla SOL pozostają niedźwiedzie

Obecnie, gdy to piszę, CoinMarketCap donosi, że SOL spadł o 1,8% w ciągu ostatnich 24 godzin. Potencjalną przyczyną tego spadku mogą być pesymistyczne pogłoski (FUD) o bieżących problemach z siecią. Obawy te nasiliły się, odkąd halving Bitcoina wywołał powszechny entuzjazm na rynku.

19 kwietnia nastąpił niewielki wzrost wzmianek o altcoinie na popularnych platformach kryptograficznych, jak wskazuje ocena informacji Santiment przeprowadzona przez AMBCrypto. Większość dyskusji miała jednak charakter krytyczny, o czym świadczy negatywny wynik nastrojów.

Solana – długa czy krótka? Oto stanowisko, jakie zajmują inwestorzy SOL

Przeczytaj prognozę cen SOL na lata 2024–25

Czynnik niepewności, w skrócie FUD, miał ostatnio wpływ na rynek instrumentów pochodnych SOL. Liczba długich pozycji, w których trzymana jest moneta, znacznie spadła w porównaniu do pozycji krótkich. Tendencja ta sugeruje, że inwestorzy przewidują, że ceny w najbliższej przyszłości albo pozostaną na niskim poziomie, albo jeszcze bardziej spadną.

Solana – długa czy krótka? Oto stanowisko, jakie zajmują inwestorzy SOL

2024-04-20 21:11