Zamknięcie giełdy Bittrex Crypto. Oto, co się stało

Giełda kryptowalut Bittrex Global z siedzibą w Seattle ogłosiła, że ​​zakończy działalność.

W świetle tej trudnej decyzji Bittrex udostępnia swoim użytkownikom kryptowalut ważną aktualizację dotyczącą harmonogramu wydarzeń.

Cała działalność handlowa na Bittrex Global zostanie zawieszona 4 grudnia 2023 r. o godzinie 18:00. UTC. Dlatego też użytkownicy proszeni są o upewnienie się, że dokonali wszystkich niezbędnych transakcji przed tą datą, ponieważ wszelka aktywność na platformie z wyjątkiem wypłat zostanie wyłączona. Ponadto wszystkie relacje klientów z Bittrex Global zostaną zakończone.

Z wielkim żalem informujemy, że Bittrex Global podjął decyzję o zakończeniu swojej działalności.

Od poniedziałku 4 grudnia 2023 r. wszelka działalność handlowa na Bittrex Global zostanie wyłączona. Po tej dacie klienci będą mogli wycofywać aktywa wyłącznie w ramach…

— Bittrex Global (@BittrexGlobal) 20 listopada 2023 r.

Jeśli chodzi o wypłaty, klienci Bittrex Global nie mają możliwości bezpośredniego wypłacania środków w USD.

Użytkownicy posiadający saldo w USD mogą potrzebować przekonwertować je na EUR lub kryptowalutę, aby móc wypłacić powiązane środki. Działanie to należy podjąć przed 4 grudnia.

Bittrex ogłosił koniec swojego programu poleceń, co spowoduje natychmiastowe zaprzestanie zdobywania nagród. Wszystkie nagrody zdobyte za transakcje zrealizowane do 19 listopada włącznie zostaną wypłacone w nadchodzących dniach. Podobnie wszystkie promocje oferowane przez giełdę kryptowalut już ustały.

W świetle rychłego zamknięcia Bittrex wydał ostre ostrzeżenie swoim użytkownikom, aby nie dokonywali żadnych wpłat na platformie, ponieważ mogą one nie zostać bezpiecznie przyjęte. Użytkownicy mogą ryzykować trwałą utratę swoich środków, jeśli spróbują dokonać wpłaty.

Bittrex dodaje, że obecnie nie ustalono żadnego terminu, w którym klienci mogliby wypłacić środki z Bittrex Global po zawieszeniu handlu w dniu 4 grudnia 2023 r. Jednakże zdecydowanie zaleca się, aby klienci wycofywali środki tak szybko, jak to możliwe, ponieważ termin wypłaty może upłynąć ustalonej później przez likwidatorów.

Na początku tego roku Bittrex stanął w obliczu pozwu ze strony SEC, a w sierpniu Bittrex Inc. oraz jej współzałożyciel i były dyrektor generalny William Shihara zgodzili się uregulować zarzuty na kwotę 24 milionów dolarów.

Giełda kryptowalut Bittrex zakończyła działalność swojej amerykańskiej platformy w kwietniu po dziewięciu latach działalności, powołując się na niepewne otoczenie regulacyjne i gospodarcze w USA.

2023-11-21 17:37