XRP grzecznie bojkotowany przez SEC wymienia ADA, MATIC i SOL jako papiery wartościowe w sprawie Kraken Suit

W poniedziałek ekosystemem walut cyfrowych ponownie zatrzęsły się, gdy Komisja Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych (SEC) złożyła kolejny pozew przeciwko giełdzie Kraken, zarzucając jej prowadzenie działalności jako giełda papierów wartościowych bez uprzedniej rejestracji swojej działalności. Jednym z godnych uwagi punktów pozwu jest to, że organ regulacyjny oznaczył niektóre kryptowaluty, ale grzecznie pominął XRP, co ma wiele podtekstów dla tego aktywa.

W tym pozwie SEC agencja kierowana przez Gary’ego Genslera określiła między innymi Cardano (ADA), Axie Infinity (AXS), Algorand (ALGO), Cosmos (ATOM), Chiliz (CHZ), Polygon (MATIC) i Solana (SOL). Handel altcoinami na giełdzie Kraken jako papiery wartościowe. Chociaż XRP został ponownie wystawiony przez Krakena w lipcu, SEC pominęła tę monetę, uwiarygadniając wyraźny status aktywa jako niebędącego papierem wartościowym.

XRP walczyło samotnie, aby dotrzeć do miejsca, w którym jest dzisiaj. W grudniu 2020 r. SEC wszczęła jedną z głośnych spraw branży kryptowalut przeciwko Ripple Labs Inc, twierdząc, że firma zajmująca się płatnościami typu blockchain ułatwiała sprzedaż XRP zarówno inwestorom detalicznym, jak i instytucjonalnym jako niezarejestrowanego papieru wartościowego.

Zaciekła walka wszczęta przez Ripple Labs pomogła w obronie XRP i jest to pierwszy przypadek od czasu odrzucenia wstępnego wniosku SEC o pominięcie XRP przez organ regulacyjny, co pokazuje, że zwycięstwo jest teraz zintegrowane z przepisami, na których opiera się SEC w celu regulacji rynku.

Kraken planuje walczyć

Ten pozew jest już drugim pozwem giełdy Kraken w tym roku przez organ regulacyjny, co czyni tę giełdę ulubionym celem komisji. Poprzedni pozew opierał się na zarzutach dotyczących produktu stakingowego firmy Kraken, który według SEC stanowił ofertę papierów wartościowych.

Firma ugodziła sprawę kwotą 30 milionów dolarów i zgodziła się zaprzestać produktu, a gdy SEC ponownie podjęła decyzję, założyciel i dyrektor generalny Jesse Powell wyraził gotowość do walki z SEC, co oznacza, że ​​czeka nas kolejna bójka prawna dotycząca kryptowalut. NA.

2023-11-21 16:46