Wynik Ripple wpływa na działania SEC przeciwko Krakenowi, twierdzi ekspert prawny

Wydaje się, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) przyjmuje bardziej ostrożne podejście w swoich działaniach prawnych przeciwko firmom kryptowalutowym. Ta obserwacja, na którą zwrócił uwagę ekspert prawny Mike Selig, pojawia się po złożeniu przez SEC pozwu przeciwko giełdzie kryptowalut Kraken.

Selig sugeruje, że SEC, prawdopodobnie zaniepokojona wynikami przyszłych spraw związanych z kryptowalutami, obecnie strategicznie angażuje wiele sądów rejonowych w celu oceny stanu bezpieczeństwa wtórnej sprzedaży kryptowalut. To posunięcie może ostatecznie zakończyć się decyzją Sądu Najwyższego.

Nowy pozew SEC przeciwko Krakenowi

Jak donosi U.Today, popularne kryptowaluty Cardano (ADA) i Solana (SOL) zostały przez Komisję w jej pozwie sklasyfikowane jako papiery wartościowe.

Warto zauważyć, że XRP, aktywo cyfrowe będące przedmiotem niedawnej batalii prawnej Ripple z SEC, nie jest wymienione wśród rzekomych papierów wartościowych w pozwie Krakena.

Pomimo pozwu Kraken podtrzymuje swoje zaangażowanie w swoją misję i swoich klientów, zarówno w USA, jak i na całym świecie, zapewniając, że nie będzie to miało wpływu na obecne usługi.

Dyrektor generalny Krakena, Dave Ripley, stanowczo odpowiedział na twierdzenia SEC, argumentując, że Kraken nie notuje papierów wartościowych i wskazując na brak jasnych wytycznych regulacyjnych dotyczących giełd kryptowalut. Oświadczenie Ripleya podkreśla potrzebę działań Kongresu w celu usunięcia mgły regulacyjnej wokół kryptowalut w USA.

Tracisz z oczu ochronę inwestorów?

W niedawnym wywiadzie dla CNBC Brad Garlinghouse, dyrektor generalny Ripple, skrytykował SEC za odejście od swojej misji polegającej na ochronie inwestorów.

Przemawiając na wydarzeniu Ripple Swell w Dubaju, Garlinghouse wyraził zaniepokojenie podejściem SEC do regulacji kryptowalut.

Podkreślił potrzebę jasnych przepisów federalnych regulujących waluty cyfrowe, zamiast polegać na sporach sądowych w celu ustanawiania precedensów. Ta krytyka pojawia się po zwycięstwie prawnym Ripple w lipcu, kiedy sędzia orzekł, że XRP nie jest papierem wartościowym, co stanowi decyzję, która znacząco wpłynęła na obecny krajobraz prawny aktywów cyfrowych.

2023-11-21 11:23