Wyboista droga BNB: wahania wolumenu, transakcji i ceny wskazują, że…

Binance napotkało ostatnio znaczną ilość strachu, niepewności i wątpliwości (FUD), głównie ze względu na wiadomości dotyczące rezygnacji czołowych menedżerów z jego amerykańskiego oddziału. Wydawało się, że to zamieszanie na giełdzie tymczasowo wpłynęło na wolumen obrotów, ale od tego czasu widać oznaki ożywienia. Jak inne krytyczne wskaźniki zareagowały na ten rozwój sytuacji?

Binance odnotowuje wahania wolumenu

Według danych Santiment wykres wolumenu tokena BNB Binance wykazywał wyraźne oznaki niedawnego trendu spadkowego. Początkowe oznaki tej tendencji spadkowej stały się widoczne około 13 września, kiedy wolumen spadł z ponad 500 milionów dolarów do około 300 milionów dolarów. Tendencja spadkowa zbiegła się w czasie z doniesieniami o zwolnieniach i rezygnacją dyrektora generalnego Binance US.

Jednak około 16 września wolumen odnotował kolejny wzrost, przekraczając 600 milionów dolarów, by następnego dnia ponownie spaść. W chwili pisania tego tekstu wolumen wzrósł, przekraczając 622 miliony dolarów.

Monitorowanie transakcji w inteligentnym łańcuchu

Badanie wolumenu transakcji Binance na DefiLlamie wykazało zauważalny spadek liczby transakcji zachodzących w łańcuchu. Analiza trendu transakcji wykazała, że ​​Binance rozpoczęło rok solidną aktywnością, ale około maja odnotowało pogorszenie koniunktury. Przed tym spadkiem średnia wielkość transakcji przekraczała 4 miliony dolarów. Jednak w chwili obecnej wolumen transakcji spadł do około 3 milionów dolarów.

Ponadto nastąpił spadek kapitalizacji rynkowej stablecoinów w sieci, co sygnalizuje zmniejszenie płynności. Na początku roku kapitalizacja rynkowa stablecoinów przekroczyła 9 miliardów dolarów, ale od tego czasu spadła do około 5 miliardów dolarów.

BNB kontynuuje swój odnowiony trend wzrostowy

Analiza dziennego trendu cenowego Binance Coin (BNB) ujawniła niedawny wzrost. Wykres wskazywał, że BNB konsekwentnie odnotowywał serię mniejszych trendów wzrostowych, z których każdy był mniejszy niż 1%, w ciągu ostatnich trzech dni. W momencie pisania tego tekstu notowania BNB wynosiły około 219 dolarów, co oznacza wzrost ceny o ponad 1%.

Co więcej, ten trend wzrostowy wypchnął BNB powyżej linii neutralnej jego wskaźnika względnej siły (RSI), co sugeruje łagodny trend zwyżkowy. Co więcej, istnieje potencjał, aby BNB przekroczył swoją krótkoterminową średnią ruchomą (oznaczoną żółtą linią), jeśli trend wzrostowy będzie się utrzymywał.

2023-09-19 11:35