Wolumen Solana DEX wzrósł o 3 miliardy dolarów w wyniku realizacji zysków

    Tygodniowy wolumen obrotu na indeksach DEX firmy Solana przekroczył 3 miliardy dolarów.
    Akumulacja SOL straciła na atrakcyjności w związku ze zwiększoną działalnością generującą zyski.

Wolumen obrotu na zdecentralizowanych giełdach (DEX) znajdujących się w sieci warstwy 1 (L1) Solana [SOL] gwałtownie wzrósł w zeszłym tygodniu o oszałamiające 54%, przekraczając po raz pierwszy w historii 3 miliardy dolarów, wynika z danych DefiLlama.

Wiodące DEXy Solany, Orca i Raydium, odnotowały wzrost wolumenu obrotu o 28% i 39% w ciągu ostatnich siedmiu dni.

Jak dotąd w tym miesiącu wolumen obrotu DEX Solany wyniósł 5 miliardów dolarów, plasując się za Ethereum [ETH] (27 miliardów dolarów), Arbitrum [ARB] (11 miliardów dolarów) i BNB Chain (8 miliardów dolarów).

Wolumen Solana DEX wzrósł o 3 miliardy dolarów w wyniku realizacji zysków

Niedawny wzrost aktywności handlowej na DEX-ach Solany spowodował wzrost zablokowanej całkowitej wartości sieci (TVL). W momencie publikacji prasy TVL Solany wyniosła 1,06 miliarda dolarów, co oznacza wzrost o 8% w ostatnim tygodniu i 51% w ostatnim miesiącu.

Popyt na Solanę rośnie

Zwiększona aktywność handlowa na DEX-ach Solany znajduje odzwierciedlenie w stałym trendzie wzrostowym popytu w sieci. Ocena aktywności sieciowej Solany przez AMBCrypto w ostatnim miesiącu wykazała jej wzrost.

Według danych Artemis, dzienna liczba unikalnych adresów portfeli wysyłających transakcje w łańcuchu na platformie Solana wzrosła w ciągu ostatnich 30 dni o 93%.

Wraz ze wzrostem dziennej liczby aktywnych adresów w sieci wzrosła również liczba transakcji w łańcuchu realizowanych codziennie. W ostatnim miesiącu również ten wskaźnik wzrósł o 22%.

Wolumen Solana DEX wzrósł o 3 miliardy dolarów w wyniku realizacji zysków

Wydaje się, że SOL jest gotowy do utraty części zysków

Wzrost popytu na Solanę wynika z odpowiedniego wzrostu wartości jej rodzimej monety SOL. Według CoinMarketCap wartość altcoina w ciągu ostatniego miesiąca stale rosła o 108%. W momencie publikacji prasy jego cena wynosiła 56,07 dolarów. Ten poziom cen ostatni raz zaobserwowano w maju 2022 roku.

Jednak monety nie oszczędziła niedawna konsolidacja cen, która nękała cały rynek ze względu na wzrost aktywności generującej zyski.

Rozbieżność średniej ruchomej konwergencji (MACD) SOL zaobserwowana na 24-godzinnym wykresie ujawniła przecięcie w dół linii MACD z linią trendu. Ruch ten nazywany jest crossoverem niedźwiedzi, ponieważ zazwyczaj sugeruje ponowne pojawienie się niedźwiedzi.

Podobnie, kluczowe wskaźniki dynamiki, które w momencie publikacji prasy wykazywały tendencję spadkową, sygnalizowały spadek akumulacji SOL.


Czy Twoje portfolio jest zielone? Sprawdź Kalkulator zysków SOL

Indeks przepływu pieniędzy (MFI) monety wyniósł 53,74 i miał przekroczyć linię środkową, podczas gdy przepływ pieniędzy Chaikin (CMF) wyniósł 0,07, po stałym spadku od 11 listopada.

Pokazało to, że inwestorzy woleli pobierać płynność z rynku SOL, niż go dostarczać.

Wolumen Solana DEX wzrósł o 3 miliardy dolarów w wyniku realizacji zysków

2023-11-21 18:06