Wizja Ripple dotycząca tokenizacji; Co to oznacza dla kryptowalut

W trzyczęściowej serii Insights Ripple przedstawia szeroką wizję tokenizacji. Stwierdzono, że 72% z ponad 1700 liderów finansów, którzy wzięli udział w niedawnym globalnym badaniu Ripple, spodziewa się zbadać tokenizację w ciągu najbliższych trzech lat, umacniając pozycję tej technologii jako kamienia węgielnego innowacji.

Zwiększone zainteresowanie i wykorzystanie tokenizacji można przypisać licznym zaletom, jakie zapewnia technologia blockchain.

Tokenizacja zmienia przyszłość finansów, oferując obietnicę większej przejrzystości i większej dostępności.

Część II naszej serii tokenizacji szczegółowo opisuje, w jaki sposób firmy uwalniają wartość i radzą sobie w ewoluującym krajobrazie aktywów cyfrowych.

Ripple (@Ripple) 13 lutego 2024 r

Przewiduje się, że tokenizacja pomoże firmom maksymalizować dochody poprzez łatwiejsze zarządzanie, zwiększoną dostępność i większą płynność, począwszy od aktywów finansowych i nieruchomości po własność, bilety na wydarzenia i kredyty węglowe.

Tokenizacja może również zwiększyć dostęp do klasy aktywów poprzez obniżenie tradycyjnych przeszkód wejściowych, obniżenie kosztów lub cen aktywów oraz usunięcie ograniczeń geograficznych.

Firmy mogą również korzystać z korzyści operacyjnych zapewnianych przez tokenizowane aktywa w łańcuchu bloków, takich jak szybsze transakcje, niższe opłaty za zarządzanie i obniżone koszty.

Ripple jako przykład używa XRP Ledger (XRPL) – zdecentralizowanego publicznego blockchainu zaprojektowanego specjalnie do zastosowań finansowych, który umożliwił rozliczenie ponad 2,6 miliarda transakcji w czasie rzeczywistym przez ponad dekadę.

Według Ripple korzyści z tokenizacji mogą przynieść rezultaty dopiero wtedy, gdy rynki tokenizowanych aktywów staną się bardziej płynne i będą miały silny rynek wtórny.

Ripple już wkracza w świat tokenizacji za pośrednictwem swoich firm partnerskich. Na przykład partner Ripple, Thallo, tokenizuje kredyty węglowe, więc dane są przenoszone, zarządzane i rejestrowane w łańcuchu bloków.

W listopadzie 2023 r. HSBC ogłosił, że firma będzie współpracować z firmą Metaco, będącą własnością Ripple, w celu opracowania usługi przechowywania aktywów cyfrowych dla klientów instytucjonalnych, którzy planują inwestować w tokenizowane papiery wartościowe lub tokenizowane złoto.

W 2024 r. dyrektor techniczny Ripple, David Schwartz, przewiduje, że tokenizacja aktywów w świecie rzeczywistym (RWA) będzie napędzać gospodarkę blockchain, a prym wiodą nieruchomości i towary. Przewiduje, że tokenizowane aktywa ważone ryzykiem w księdze XRP wzmocnią pożyczki zabezpieczone, poprawią interoperacyjność, przyciągną przyjęcie instytucjonalne i zmienią kształt sektora finansowego.

2024-02-13 17:15