Wieloryby Ethereum wykonują ruchy: czy miało to wpływ na kluczowe wskaźniki?

W ciągu ostatnich 24 godzin wieloryby Ethereum [ETH] dokonały znaczących ruchów, które wpłynęły na przepływ aktywów na giełdy. W jakim kierunku zmierzają te wieloryby?

Wieloryby Ethereum aktywują portfele

Niedawny raport Lookonchain podkreślił godną uwagi transakcję wielorybów Ethereum. Ten konkretny wieloryb, który początkowo brał udział w początkowej ofercie monet (ICO), zdeponował 6000 ETH o wartości prawie 10 milionów dolarów na giełdzie Kraken.

Warto zauważyć, że wieloryb ten nabył 254 908 ETH w fazie ICO po przybliżonej cenie 0,31 dolara za ETH. Udziały te znacznie zyskały na wartości, osiągając wartość przekraczającą 422 miliony dolarów według ceny rynkowej z czasu prasowego.

Wieloryb zdeponował 6000 dolarów ETH (9,96 mln dolarów) w #Kraken 50 minut temu.
Ten wieloryb jest uczestnikiem ICO Ethereum, otrzymującym 254 908 USD ETH (obecnie 422,6 mln USD), cena ETH ICO wynosi ~ 0,31 USD.
— Lookonchain (@lookonchain) 18 września 2023 r.

Oprócz tego, jak podał Etherscan, tego samego dnia miała miejsce kolejna znacząca transakcja. Inny wieloryb przeniósł 8 000 ETH o wartości ponad 13,2 miliona dolarów na giełdę Binance [BNB].

Warto zauważyć, że ten konkretny wieloryb również wcześniej przeniósł do Binance 12 000 ETH, co stanowi równowartość około 20 milionów dolarów, ponad 20 dni temu. W połączeniu z tą ostatnią transakcją całkowita ilość ETH przetransportowana przez wieloryby w ciągu ostatnich 24 godzin wynosi 14 000 ETH.

Ruchy wielorybów wpływają na przepływ wymiany Ethereum

Od zamknięcia handlu w dniu 18 września wskaźnik przepływu netto wymiany CryptoQuant wykazał większą liczbę ETH opuszczających giełdy w porównaniu z wejściem na nie. Przepływ netto zarejestrowany w tym czasie wyniósł około -25 873.

Jednak w chwili pisania tego tekstu przepływ sieci stał się dodatni i zarejestrowano ponad 29 000.

Ta zmiana w przepływie netto sugerowała, że ​​w momencie publikacji prasy na giełdy napływało więcej Ethereum, co wskazuje na zwiększoną presję sprzedaży na rynku.

Ponadto analiza wykresu wolumenu na Santiment wykazała, że ​​po okresie spadku w ostatnim czasie nastąpił wzrost wolumenu obrotu. Wolumen obrotu w czasie prasowym wyniósł ponad 5 miliardów dolarów, po szczycie wynoszącym ponad 6 miliardów dolarów podczas poprzedniej sesji giełdowej.

ETH utrzymuje trendy pomimo ruchów wielorybów

Dzienny wykres czasowy Ethereum pokazał, że niedawny napływ Ethereum na giełdy nie miał negatywnego wpływu na trend cenowy, przynajmniej nie w tej chwili.

Wykres wskazywał, że ETH zakończyła poprzednią sesję na poziomie około 1637 dolarów, co oznacza wzrost ceny o prawie 1%.

Co więcej, w chwili pisania tego tekstu ETH kontynuowała trend wzrostowy i była notowana na poziomie około 1643 dolarów, przy wzroście ceny o mniej niż 1%. Jednak nadal utrzymywał się w trendzie poniżej neutralnej linii wskaźnika względnej siły (RSI).

Sugerowało to również potencjalne pole do dalszego ruchu cen.

2023-09-19 20:39