Według doniesień Changpeng Zhao z Binance ustąpi ze stanowiska dyrektora generalnego i przyzna się do winy

Ogłoszenie Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych, które ma zostać opublikowane dzisiaj, wywołało poruszenie na rynku kryptowalut. Według doniesień ogłoszenie będzie miało związek ze sprawą karną przeciwko największej giełdzie kryptowalut – Binance i jej dyrektorowi generalnemu – Changpengowi Zhao. Z raportów wynikało również, że amerykański organ regulacyjny zażądał od giełdy ponad 4 miliardów dolarów w celu rozstrzygnięcia sprawy.

Nie wydaje się jednak, aby była to jedyna przesłanka umorzenia pozwu karnego. Według doniesień władze zażądały również rezygnacji Zhao ze stanowiska dyrektora generalnego. Z najnowszych doniesień wynika, że ​​Zhao zgodził się ustąpić ze stanowiska kierowniczego, donosi „Wall Street Journal”.

Ponadto Zhao przyzna się do naruszeń związanych z praniem pieniędzy i stanie dziś przed sądem w Seattle. Mówi się, że giełda kryptowalut również poszła w jej ślady i następnie zapłaciła grzywnę w wysokości 4,3 miliarda dolarów.

Token Binance reaguje na najnowsze wydarzenia

Warto zauważyć, że najnowsze wydarzenia wokół Binance i jego najwyższego kierownictwa CZ wydają się mieć wpływ na cenę BNB. Według CoinMarketCap cena kryptowaluty wynosiła 254,60 dolarów i w ciągu ostatniej godziny odnotowała spadek o ponad 2%. Jednak na wykresie z ostatnich 7 dni moneta nadal jest zaznaczona na zielono, odnotowując wzrost o ponad 3 procent.

2023-11-21 20:39