Vitalik Buterin przekazuje pół miliona w ETH na główną giełdę, podczas gdy cena Ethereum gwałtownie rośnie

W ramach znaczącego posunięcia zgłoszonego przez PeckShieldAlert twórca Ethereum i przedsiębiorca blockchain Vitalik Buterin niedawno dokonał znacznego transferu 300 ETH o imponującej wartości 490 000 dolarów na główną giełdę Kraken. Transakcja składała się z dwóch transz, w których osobno przekazano 100 ETH i 200 ETH. Co ciekawe, nawet po tym transferze w portfelu Buterina „0x1Db” nadal znajduje się 2451 ETH, co stanowi oszałamiającą kwotę 4,04 miliona dolarów.

#PeckShieldAlert #Vitalik Vb2 – adres oznaczony etykietą przekazał 300 $ ETH (490 tys. USD) do #Kraken — PeckShieldAlert (@PeckShieldAlert) 19 września 2023 r.

Przelew ten wyróżnia się jako jeden z największych bezpośrednich przelewów z tego konkretnego portfela Buterin na giełdę w ostatnich latach. Zazwyczaj takie transfery na giełdy są postrzegane jako potencjalne zdarzenia wyprzedaży, szczególnie w przypadku zaangażowania osób mających dostęp do poufnych informacji, w tym samego założyciela Ethereum.

Warto zwrócić uwagę na moment tego transferu, który zbiega się z ceną Ethereum wykazującą dodatnią dynamikę i notowaniami w zielonej strefie. To skłoniło niektórych do zastanowienia się, czy decyzja Buterina o przeniesieniu znacznej ilości ETH na giełdę może sygnalizować lokalny szczyt ceny Ethereum. Entuzjaści kryptowalut debatowali, czy to posunięcie wskazuje na zamiar Buterina zarobienia na jego znacznych udziałach w Ethereum.

Wpływ Buterina na przestrzeń kryptowalut jest niezaprzeczalny, a jego działania są uważnie obserwowane przez społeczność. Ponieważ Ethereum w dalszym ciągu pozostaje siłą definiującą rynek, każdy ruch jego założyciela staje się przedmiotem analiz i spekulacji. Na razie oczy wszystkich skierowane są na wykres cen Ethereum, aby zobaczyć, czy zareaguje na to wydarzenie.

2023-09-19 16:20