Stellar (XLM) gotowy na największą aktualizację protokołu: szczegóły

Sieć płatnicza oparta na Blockchain Stellar (XLM) przygotowuje się do największej i najbardziej złożonej jak dotąd aktualizacji protokołu „Protocol 20 Upgrade”, która wprowadzi obsługę inteligentnych kontraktów Soroban.

W ramach ekscytującego nadchodzącego rozwoju obsługa inteligentnych kontraktów Soroban zostanie dodana do sieci testowej Stellar 20 września o 15:00. UTC. Soroban informuje o tym w poście X, dodając, że Soroban Futurenet pozostanie na razie aktywny i nie będzie to miało na niego wpływu.

Przygotuj się na aktualizację #Stellar’s ​​Protocol 20! To największa jak dotąd zmiana polegająca na wprowadzeniu inteligentnych kontraktów Soroban. Co warto wiedzieć: 1. Aktualizacja sieci testowej 20 września o godzinie 15:00 UTC2. Zaktualizuj oprogramowanie powiązane ze Stellar3. Bądź na bieżąco na (-20) kanale discord4. Przejdź tutaj, aby uzyskać więcej informacji…

— Stellar (@StellarOrg) 18 września 2023 r.

Sieć testowa Stellar zostanie również zaktualizowana w środę, 20 września o godzinie 15:00. UTC wypuści kandydujące wersje Stellar Core i Horizon

Ponieważ aktualizacja protokołu 20 wprowadziłaby nowe ustawienia sieciowe kontrolowane przez weryfikatorów, po wstępnym głosowaniu nad aktualizacją może nastąpić seria dodatkowych głosów w celu dostosowania ustawień.

Jak stwierdził Stellar w poście na blogu wyjaśniającym szczegóły aktualizacji, walidatorzy sieci głównej prawdopodobnie zaplanują datę głosowania nad aktualizacją na sześć tygodni po ukazaniu się stabilnych wydań. Zatem data głosowania w sprawie modernizacji sieci publicznej jest do ustalenia, co oznacza „do ustalenia”.

Stellar obiecuje jednak dostarczać aktualizacje w tym zakresie w miarę upływu czasu. Obiecuje również natychmiastowe podanie harmonogramów głosowań, a także aktualizację nowych dat w przypadku pojawienia się nowych informacji lub publikacji.

Stellar zwrócił na siebie uwagę w zeszłym tygodniu po ujawnieniu długo oczekiwanego zwiastuna, będącego fantazyjną reklamą z brytyjskim aktorem Idrisem Elbą. Podjęto także nowy wygląd Stellar poprzez rebranding strony internetowej.

14 września firma Stellar przedstawiła także „Decentralife” – serię badającą autentyczne historie osób tworzących zmiany w świecie rzeczywistym dzięki technologii blockchain.

W chwili pisania tego tekstu wiadomość o aktualizacji była mniej poruszona firmą Stellar (XLM). XLM wzrósł o 1,40% w ciągu ostatnich 24 godzin do 0,119 USD, odzwierciedlając ogólny wzrost na rynku kryptowalut.

2023-09-19 15:29