Senatorka pro-Bitcoin Lummis obiecuje trzymać SEC, gdy stoi po stronie Krakena

Pro-krypto amerykańska senator Cynthia Lummis opublikowała post na platformie X, w którym krytykuje amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd, na której czele stoi Gary Gensler, za podejście przyjęte w celu ustanowienia „regulacji kryptograficznych” dla firm działających w przestrzeni kryptowalut.

Opublikowała oświadczenie w sprawie niedawnego pozwu wszczętego przez SEC przeciwko amerykańskiej giełdzie Kraken. SEC oskarżyła platformę o handel niezarejestrowanymi papierami wartościowymi – na liście znajduje się natywna moneta Cardano ADA, moneta Solana SOL, MATIC firmy Polygon i wiele innych.

Jednak tym razem SEC nie uwzględniła XRP po lipcowym orzeczeniu wydanym przez sędziego federalnego Torresa, które częściowo opowiedziało się na korzyść Ripple w jego ciągłej batalii prawnej przeciwko SEC.

Senator Lummis popiera Krakena i ostro krytykuje SEC

W swoim oświadczeniu dla X Lummis napisała, że ​​„SEC nie może w dalszym ciągu orzekać w drodze egzekwowania prawa”. Wyjaśniła, że ​​wiele firm zajmujących się kryptowalutami wielokrotnie zwracało się do organu regulacyjnego o przedstawienie ostatecznych zasad, które regulowałyby przestrzeń walut cyfrowych i pozwoliłyby im funkcjonować bez bycia wytykanym przez SEC lub jakiekolwiek inne organy regulacyjne oraz aby uniknąć uderzenia przez działania organów ścigania, jak w przypadku Ripple i Kraken.

Te działania egzekucyjne powodują „niepotrzebną szkodę konsumentom” – podkreślił senator. Ponadto napisała, że ​​najwyższy czas, aby Kongres przyjął ramy regulacyjne, które ostatecznie zapewniłyby jasne zasady określające, które aktywa można uznać za papier wartościowy (a następnie regulować jako papier wartościowy), a które są towarem (i podlegałyby innej zasadzie) rodzaj ustawodawstwa).

SEC nie może w dalszym ciągu orzekać w drodze egzekucji. Moje oświadczenie w sprawie pozwu Kraken poniżej:

— Senator Cynthia Lummis (@SenLummis) 21 listopada 2023 r.

„Za 30 milionów dolarów kupisz 10 miesięcy przed ponownym pojawieniem się SEC”: dyrektor generalny Krakena

Współzałożyciel i dyrektor generalny zagrożonej giełdy kryptowalut Kraken, Jesse Powell, zwrócił się do aplikacji X, aby skomentować pozew złożony przez SEC przeciwko jego platformie.

Nazwał to „kolejnym atakiem na Amerykę” i przypomniał społeczności, że Krakenowi groziła już na początku tego roku grzywna nałożona przez SEC. Wtedy, w lutym, udało im się wykręcić się lekko, płacąc organowi regulacyjnemu karę w wysokości 30 milionów dolarów.

Teraz SEC oskarża Krakena o prowadzenie niezarejestrowanej giełdy papierów wartościowych, brokera, dealera i agencji rozliczeniowej. „30 milionów daje ci około 10 miesięcy, zanim SEC znowu zacznie cię wyłudzać. A teraz wrócili na kilka sekund?” Powell zastanawiał się z ponurą ironią.

Podkreślił również, że w SEC są świadomi, że „prawdziwa walka będzie prawdopodobnie kosztować ponad 100 milionów dolarów i cenny czas”, tak jak to miało miejsce w przypadku Ripple Labs. Jeśli firma kryptograficzna może sobie pozwolić na wydanie tak dużej ilości zasobów, tylko wtedy będzie mogła wydostać się ze strefy zagrożenia.

Przesłanie jest jasne: 30 milionów dolarów daje ci około 10 miesięcy, zanim SEC ponownie zacznie cię wyłudzać. Prawnicy mogą wiele zdziałać za 30 milionów dolarów, ale SEC wie, że prawdziwa walka będzie prawdopodobnie kosztować ponad 100 milionów dolarów i cenny czas. Jeśli nie możesz sobie na to pozwolić, wyprowadź swoją firmę kryptograficzną ze strefy wojny w USA.

— Jesse Powell (@jespow) 21 listopada 2023 r.

2023-11-21 17:03