SEC zadaje kolejny cios w procesie sądowym przeciwko Binance

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych (SEC) doznała kolejnego ogromnego ciosu w toczącym się procesie sądowym przeciwko giełdzie Binance po tym, jak sędzia przewodniczący Faruqui odrzucił wniosek organu regulacyjnego o natychmiastową kontrolę oprogramowania platformy transakcyjnej. Jak wynika z informacji uzyskanych od sędziego podczas poniedziałkowej rozprawy, zauważył on, że „na tym etapie nie jest skłonny dopuścić kontroli”.

SEC bardzo potrzebowała tej kontroli, jak zauważyła we wcześniej złożonych wnioskach, twierdząc, że exodus pracowników i liderów Binance.US może wpłynąć na jej plany odpowiedniego wezwania do sądu właściwych osób w firmie. Choć sędzia Faruqui odrzucił tę prośbę o przeprowadzenie kontroli, polecił SEC, aby wykazała się większą elastycznością w planach pozyskiwania materiałów do odkrycia w drodze rozmów z szerszym gronem osób.

Takie stanowisko sędziego jeszcze bardziej skomplikowało wysiłki SEC mające na celu umocnienie jej oskarżenia w stosunku do giełdy Binance. Organ regulacyjny potępił już wcześniej brak współpracy Binance w dochodzeniu, co wymusiło wycofanie się z jego próby zebrania informacji potrzebnych do właściwej obrony swojej sprawy.

Jeden z wielu ciosów

Choć obecna odmowa dostępu SEC może nie zmienić znacząco wyniku pozwu, ogólnie podkreśla rosnącą tendencję do odmowy żądań i wniosków, z którą organ regulacyjny rynku musi się borykać od ostatniego roku.

Warto zauważyć, że organ regulacyjny stracił chęć udowodnienia, że ​​XRP będący przedmiotem obrotu na otwartych rynkach dla inwestorów detalicznych stanowi zabezpieczenie zgodnie z imponującym orzeczeniem sędziego Analisy Torres z lipca.

Od tego czasu SEC przegrała również sprawę obejmującą pozew wniesiony przez Grayscale Investments po tym, jak organ regulacyjny odrzucił jego wniosek o przekształcenie własnego funduszu powierniczego w pełnoprawny produkt Bitcoin Exchange Traded Fund (ETF).

2023-09-19 11:14