Ripple wpada w szał rekrutacyjny w Kanadzie

Jak wynika z ostatnich zapowiedzi, firma Ripple działająca w oparciu o technologię Blockchain zamierza znacząco zwiększyć liczbę pracowników, koncentrując się głównie na Kanadzie. Firma zatrudnia również w Londynie, Singapurze, Australii i innych miejscach.

Kanadyjski debiut Ripple

Ripple poszukuje różnorodnych talentów do swojego biura w Toronto, koncentrując się na rolach takich jak główni inżynierowie w różnych dziedzinach, starsi inżynierowie oprogramowania specjalizujący się w obszarach takich jak uczenie maszynowe i platforma danych oraz różne stanowiska kierownicze.

Poszukują także osób na bardziej wyspecjalizowanych stanowiskach, w tym związanych z płatnościami RippleNet i technicznym zarządzaniem programami. Ponadto firma ogłosiła oferty pracy dla stażystów i poszukuje wiedzy specjalistycznej w zakresie architektury sieci w chmurze i inżynierii systemów informatycznych.

Jak donosi U.Today, Ripple rozszerzyła swoją globalną obecność, zakładając w czerwcu 2022 r. swoje pierwsze kanadyjskie biuro w Toronto. Posunięcie to zostało przyjęte z zadowoleniem przez byłego burmistrza Toronto Johna Tory’ego.

Globalna ekspansja

Dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse, oświadczył niedawno, że strategia firmy polega na skierowaniu w tym roku 80% wysiłków rekrutacyjnych na rynki poza Stanami Zjednoczonymi. Wielokrotnie wyrażał swoje niezadowolenie z amerykańskiego krajobrazu regulacyjnego. Mając to na uwadze, Ripple nadal ma kilka ofert pracy w San Francisco i Nowym Jorku.

2023-09-24 21:34