Polygon zkEVM wygląda na wyprzedzenie Base, więcej w środku

W ciągu ostatnich kilku tygodni usługa Polygon [MATIC] zkEVM odnotowała spadek swojej aktywności ze względu na gwałtowny spadek kluczowych wskaźników, takich jak aktywne adresy. W rzeczywistości L2 Base Coinbase przewyższył zkEVM na wielu frontach.

Jednakże firma Polygon chciała wprowadzić wiele aktualizacji sieci dla swojego zkEVM, co mogłoby pomóc odwrócić sytuację na korzyść pakietu zbiorczego.

Polygon udostępnia nowe aktualizacje

Polygon przepuścił ponowne mieszanie i synchronizację sieci 18 września. Chociaż aktualizacja trwała 6 godzin, nie miała ona wpływu na stan sieci, żadne przeszłe transakcje ani żadne informacje L1.

AKTUALIZACJA: Ponowne połączenie i synchronizacja sieci zakończyły się pomyślnie.

Ponowne mieszanie wersji beta Polygon zkEVM Mainnet Beta + most Ponowna synchronizacja L2 zakończyła się pomyślnie i system wznowił pełną aktywność.

Dziękujemy za cierpliwość.

Użyj Polygonscan zkEVM…

– Wielokąt (@0xPolygon) 18 września 2023 r.

Wkrótce po wydaniu aktualizacji firma Polygon ogłosiła, że ​​następna aktualizacja zostanie opublikowana 20 września 2023 r. Nadchodzące wydanie, nazwane Dragon Fruit Upgrade, obejmuje szereg ulepszeń sieci, w tym obsługę najnowszego kodu operacyjnego Ethereum [ETH]. , NACIŚNIJ0.

Aktualizacja Dragonfruit: wersja beta głównej sieci Polygon zkEVM

Data: środa, 20 września 2023 r.Godzina: 7:30 UTC / 09:30 CESTCzas trwania: ~2 godziny

Po wdrożeniu Dragon Fruit, Polygon zkEVM Mainnet Beta będzie zaktualizowany do najnowszej wersji Solidity, zachowując równoważność pakietu zbiorczego…

– Wielokąt (@0xPolygon) 18 września 2023 r.

PUSH0 to najnowszy kod operacyjny EVM zawarty w hard forku w Szanghaju. Zgodnie z oficjalnym ogłoszeniem, po zaimplementowaniu Dragon Fruit, Polygon zkEVM Mainnet Beta będzie zaktualizowana do najnowszej wersji Solidity.

Aktualizacje mogą wspierać rozwój Polygon zkEVM

Polygon zkEVM od samego początku zyskał sławę dzięki rosnącym statystykom sieci. Jednak ostatnie kilka tygodni nie było najlepsze dla podsumowania, ponieważ spadło kilka kluczowych wskaźników.

Przykładowo spadła aktywność sieci, co widać po spadku dziennej liczby aktywnych adresów. W rezultacie spadła również dzienna liczba transakcji rollupu.

Co więcej, nastąpił również spadek jego przechwyconej wartości w związku z gwałtownym spadkiem TVL, co budziło niepokój w kontekście kondycji rollupu.

W rzeczywistości baza L2 Coinbase zdołała przyćmić zkEVM na wielu frontach, mimo że miała tę wadę, że została wypuszczona znacznie później. L2 szybko zyskał ogromną popularność, ponieważ jego aktywne adresy gwałtownie wzrosły i przekroczyły zkEVM w lipcu.

Ten sam trend zaobserwowano także w zakresie dziennych transakcji, gdyż Baza utrzymywała się powyżej zkEVM. W związku z tym, że Polygon wypuszcza nowe aktualizacje dla zkEVM, nie można wykluczyć możliwości, że sprawy odwrócą się na korzyść zkEVM.

Ciekawie będzie zobaczyć, który rollup okaże się liderem w nadchodzących miesiącach.

2023-09-19 17:43