Peter Schiff nazywa wzrost cen Bitcoina (BTC) „pompuj i zrzuć”

Gdy Bitcoin przekracza granicę 50 000 dolarów, tendencje zwyżkowe obejmują cały rynek. Warto zauważyć, że Peter Schiff, jako znany krytyk Bitcoina, nazwał ostatnie ruchy cen schematem „pompuj i zrzuć”.

Krytyka Schiffa pojawia się w momencie, gdy zmienność Bitcoina jest głównym tematem myśli traderów. Chociaż w ciągu ostatniej dekady zasób cyfrowy odnotował bezprecedensowy wzrost, doświadczył również dramatycznych wahań cen, co uwiarygodnia twierdzenia o manipulacji na rynku. Jednak krytycy punktu widzenia Schiffa argumentują, że długoterminowa trajektoria wzrostowa Bitcoina rysuje inny obraz, w którym Bitcoin jest intratną, choć obarczoną wysokim ryzykiem inwestycją w porównaniu z tradycyjnymi aktywami, takimi jak złoto.

Obecna trajektoria Bitcoina

Analizując wykres cen, Bitcoin niedawno przebił poziom oporu na poziomie 48 000 dolarów, wzmacniając zwyżkową perspektywę tego aktywa. Następny znaczący opór znajduje się w okolicach 52 000 dolarów. Jeśli cena utrzyma dynamikę i pokona tę przeszkodę, możemy zaobserwować przedłużenie obecnego wzrostu.

Peter Schiff nazywa wzrost cen Bitcoina (BTC) „pompuj i zrzuć”

Potencjał do wycofania

Wycofanie się jest zawsze możliwe. Jeśli Bitcoin doświadczy pogorszenia koniunktury, poziom wsparcia w pobliżu 44 000 dolarów będzie krytyczny. Jeśli ten poziom się utrzyma, może to wskazywać na zdrową konsolidację przed kolejnym ruchem w górę. I odwrotnie, zejście poniżej tego wsparcia może potwierdzić twierdzenia Schiffa, prowadząc do szerszej wyprzedaży.

Podczas gdy Schiff nieustannie doradzał inwestorom inwestowanie w złoto, które uważa za stabilny nośnik wartości, Bitcoin stał się inwestycją nowej ery, która znacznie przewyższyła złoto, szczególnie w kontekście ostatnich trendów inflacyjnych. Niemniej jednak podróży Bitcoina towarzyszyło wyższe ryzyko i zmienność, co kontrastuje z bardziej stabilnymi, ale mniej dramatycznymi wynikami złota.

Gdy rynek przetrawi ostatnie notowania ETF i szum wokół nich, prawdziwym testem dla Bitcoina będzie jego wydajność po przekroczeniu poziomu 50 000 dolarów. Czy Bitcoin utrzyma swój wzrost, czy też przepowiednia Schiffa dotycząca „masakry” spełni się? Czas pokaże.

2024-02-13 11:52