Odzyskiwanie Bitcoina (BTC) w kształcie litery V na horyzoncie, główny analityk wyjaśnia dlaczego

Główny analityk kryptowalut Will Clemente III, współzałożyciel Reflexivity Research (drugim jest wybitny inwestor venture capital Anthony Pompliano), na platformie mediów społecznościowych X podzielił się swoją opinią na temat tego, jak widzi najbliższą przyszłość Bitcoina. społeczność szumi na temat Bitcoina, który może upaść podczas nadchodzącej przedłużającej się recesji.

Analityk jasno wyjaśnił, dlaczego się z tym nie zgadza i powiedział, że spodziewa się, że Bitcoin zademonstruje ożywienie w kształcie litery V, jeśli historia powtórzy to, co miało miejsce trzy lata temu.

Analityk twierdzi, że prawdopodobnie nastąpi gwałtowny wzrost płynności

Analityk William Clemente III, który zyskał popularność na Twitterze po opublikowaniu swoich badań nad Bitcoinem w 2021 r. i od tego czasu zyskał prawie 700 000 obserwujących, wyjaśnił, dlaczego nie zgadza się z opiniami tłumów, że Bitcoin prawdopodobnie upadnie podczas przedłużającej się recesji jako „ryzyko aktywów”.

Ci pesymistyczni prognostycy podają swój główny argument: spadek kursu Bitcoina w grudniu 2021 r. potwierdza ich stwierdzenie o prawdopodobnym nadchodzącym spadku BTC.

Ciągle słyszę, że Bitcoin spadnie podczas długotrwałej recesji, ponieważ stanowi „ryzyko dla aktywów”, a jego wyniki po grudniu 2021 r. są tego „dowodem”.

Bitcoin jest zabezpieczeniem przed spadkiem wartości monetarnej. Spada, gdy płynność spada, i rośnie, gdy płynność rośnie.…

— Will (@WClementeIII) 20 listopada 2023 r.

Analityk wyjaśnił, że Bitcoin stanowi „zabezpieczenie przed dewaluacją monetarną” i zaczyna spadać, gdy płynność zaczyna spadać, a gdy zaczyna rosnąć, rośnie.

Według Clemente płynność prawdopodobnie zacznie rosnąć, ponieważ uważa, że ​​największe zacieśnienie polityki pieniężnej już nastąpiło, a inflacja obecnie stopniowo spada. Podkreśla, że ​​gdyby doszło do recesji, byłby to kolejny dowód na nadchodzący wzrost płynności.

Clemente dodał, że „Bitcoin nie generuje przepływów pieniężnych i dlatego nie jest koniecznie powiązany z gospodarką, ponieważ ponownie jest historycznie powiązany z płynnością”.

Na horyzoncie może pojawić się „ożywienie w kształcie litery V dla BTC”.

Powodem, dla którego analityk uważa, że ​​Bitcoin w najbliższej przyszłości czeka ożywienie w kształcie litery V, jest możliwy ostry załamanie kredytowe, które jego zdaniem może nastąpić tak, jak miało to miejsce w marcu 2020 r., kiedy wybuchła pandemia; Bitcoin na krótko spadł poniżej 4000 dolarów, a ropa naftowa spadła poniżej zera.

Przy takim obrotach wydarzeń kapitał napłynąłby do USD/skarbów skarbowych w krótkim okresie, co różniłoby się od przedłużającej się recesji, o której obecnie dyskutują (przez tych, którzy spodziewają się gwałtownego spadku Bitcoina): „Takie wydarzenie spotkałoby się z w każdym razie ogromny zastrzyk płynności. Byłoby to ożywienie w kształcie litery V dla BTC.”

W chwili pisania tego tekstu największa na świecie kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej, Bitcoin, zmienia właściciela po cenie 37 344 dolarów na giełdzie Binance.

2023-11-21 15:55