Odrodzenie ceny XRP i wpływ Bitcoina, oto korelacja

Cena XRP dołączyła do szerszego wzrostu na rynku kryptowalut, gdy moneta pomyślnie wydostała się ze strefy niedźwiedzia, skacząc o 1,3% w momencie pisania tego tekstu do 0,5197 USD. W ciągu ostatniego tygodnia XRP odrobił straty i obecnie wzrósł o 3,85%, jednocześnie zmniejszając miesięczną stratę do 9,2%.

Wpływ korelacji Bitcoina

Wzrost ceny Bitcoina, który wywindował tę wiodącą walutę cyfrową do najwyższego od trzech lat poziomu 50 358,39 USD, miał ogromny wpływ, który przekroczył oczekiwania rynku. Wzrost ten zepchnął cenę wielu altcoinów z ich passy spadków, a XRP był jednym z głównych beneficjentów.

W ciągu ostatniego miesiąca cena XRP była głównym przedmiotem zainteresowania członków ekosystemu. W dążeniu do lepszego zamknięcia wiele firm zwróciło się do dyrektorów Ripple Labs o pomoc w zaproponowaniu rozwiązania impasu cenowego.

Chociaż Ripple zastosował pewne określone strategie w celu kontrolowania obiegu XRP i jego podstawowego przypadku użycia, cena nie była obsesyjnie imponująca. Silna korelacja, jaką wykazywał w stosunku do Bitcoina, służy obecnie jako dominujący katalizator napędzający wzrost aktywów.

Ma to również podstawową wadę, ponieważ każda zbliżająca się korekta ceny Bitcoina może wywołać spadek XRP i innych powiązanych aktywów.

Strategie wzrostu XRP

Jak wspomniano wcześniej, Ripple odgrywa ogromną rolę w administrowaniu XRP jako monetą użytkową. Firma wykorzystuje monetę w swoim rozwiązaniu do płatności transgranicznych On-Demand Liquidity (ODL) i przedstawia ją jako kluczowy składnik rozliczeniowy protokołu RippleNet.

Poza tym XRP Ledger (XRPL), inteligentna sieć kontraktów kontrolowana przez programistów Ripple, również wdraża szereg rozwiązań i wdraża nowych innowatorów, aby tworzyć aplikacje, które mogą wzbudzić duży popyt na wykorzystanie XRP i ostatecznie pobudzić wzrost cen w dłuższej perspektywie.

2024-02-13 20:22