Ocena, czy TRX może w najbliższym czasie opuścić ścieżkę boczną

Przestrzeń DeFi firmy Tron [TRX] odnotowała ostatnio wzrost w postaci kluczowego wzrostu wskaźników, co zachęcało do obserwacji. Aktywność sieciowa blockchaina również wzrosła w ciągu ostatnich kilku dni. Jednakże akcja cenowa TRX pozostawała w większości stagnacyjna przez ostatnie siedem dni.

Ekosystem DeFi firmy Tron kwitnie

TRONSCAN opublikował niedawno tweet ujawniający, że TVL blockchaina odnotowała w niedawnej przeszłości gwałtowny wzrost. Mówiąc ściślej, TVL TRX wystrzeliła w górę 15 września, ostatecznie oznaczając zejście z bocznej trasy. Według tweeta trzy najlepsze projekty DeFi w TRX to Just Foundation, Staking Governance i Just Crypto.

W momencie publikacji prasy TVL Trona wynosiła 15,45 miliarda dolarów.

Obecna wartość #TVL w #TRON wynosi 15,4 miliarda dolarów.
Trzy najlepsze projekty #TRON realizowane przez #TVL to @DeFi_JUST #JustLendDAO (4,73 miliarda dolarów), $TRX Staking Governance (3,94 miliarda dolarów), #Just Cryptos (3,06 miliarda dolarów).
— TRONSCAN (@TRONSCAN_ORG) 22 września 2023 r.

Oprócz TVL w ciągu ostatnich kilku dni wzrosła także aktywność jej sieci. Ujawniły to dane Artemis, które wykazały gwałtowny wzrost liczby aktywnych adresów dziennie, co sugeruje większą liczbę użytkowników.

Co ciekawe, wzrost liczby aktywnych adresów nie spowodował gwałtownego wzrostu codziennych transakcji TRX. Według danych TRONSCAN w chwili pisania tego tekstu łączne konta TRX osiągnęły poziom 185 milionów. Jednocześnie łączna liczba transakcji na blockchainie przekroczyła 6,4 miliarda.

Ocena, czy TRX może w najbliższym czasie opuścić ścieżkę boczną

Czy cena TRX będzie odpowiadać?

Podczas gdy ekosystem się rozwijał, akcja cenowa natywnego tokena blockchain poszła w bok. Według CoinMarketCap cena TRX wzrosła jedynie o 0,5% w ciągu ostatnich siedmiu dni.

W momencie publikacji prasy jej cena wynosiła 0,08391 USD, a kapitalizacja rynkowa przekraczała 7,4 miliarda USD, co czyniło ją 11. co do wielkości kryptowalutą. W zeszłym tygodniu spadła także aktywność deweloperska wokół blockchainu.

Inne wskaźniki sugerują jednak, że sytuacja może wkrótce się zmienić. Na przykład stopa finansowania TRX była czerwona.

Zazwyczaj ceny są odwrotne do stóp finansowania. Dlatego może nastąpić podwyżka cen. W zeszłym tygodniu spadła także tygodniowa zmienność ceny tokena. Co więcej, w zeszłym tygodniu spadło zainteresowanie TRX.

Ocena, czy TRX może w najbliższym czasie opuścić ścieżkę boczną

Chociaż kilka wskaźników było pozytywnych, spojrzenie na dzienny wykres TRX pokazało co innego. Zarówno Indeks Względnej Siły TRX (RSI), jak i Indeks Przepływu Pieniężnego (MFI) znajdowały się w pobliżu strefy wykupienia, co może zwiększyć presję sprzedażową na token.

Co więcej, MACD TRX pokazał możliwość niedźwiedziego crossovera, co sugeruje, że cena tokena może podlegać korekcie w nadchodzących dniach.

Ocena, czy TRX może w najbliższym czasie opuścić ścieżkę boczną

2023-09-25 01:43