MATIC wykazuje krótkoterminowy wzrost, ale kupujący muszą się tego wystrzegać

W sierpniu Polygon [MATIC] odnotował spadek całkowitej zablokowanej wartości (TVL) i codziennych transakcji. 14 września firma Polygon ogłosiła wdrożenie wersji Polygon 2.0 i wydano 3 propozycje ulepszeń Polygon.

W ciągu ostatniego tygodnia cena powoli rosła, ale trend w wyższych ramach czasowych pozostał mocno niedźwiedzi. Istniała jednak szansa, że ​​w ciągu najbliższych dni cena może odbić.

Struktura rynku przechyliła się na korzyść byków

Na wykresie czterogodzinnym 16 września MATIC wspiął się do 0,536 dolara. Poprzedni niższy szczyt wyniósł 0,529 USD w dniu 10 września, co oznaczało, że niedawne odbicie przełamało niedźwiedzią strukturę rynku. Co więcej, w ostatnich godzinach obroniono także wyższe minimum na poziomie 0,515 USD i zarejestrowano kolejne do 0,53 USD.

Uwydatniło to pewne zwyżkowe zamiary w krótkim okresie. Indeks siły względnej (RSI) przekroczył neutralne 50, co pokazało, że byki mogą spowodować wzrost cen. Wolumen bilansowy (OBV) odnotował niewielki wzrost od 13 września. OBV zasygnalizował, że na rynku panuje presja zakupowa. Jednak w ciągu ostatnich kilku dni wolumen obrotu był dość stonowany.

Na wykresie jednodniowym ostatnie niższe maksimum wyniosło 0,57 USD, co oznaczało, że MATIC stanowił atrakcyjną kieszeń płynnościową do ponownego przetestowania przed kontynuacją trendu spadkowego w wyższych ramach czasowych. Biorąc pod uwagę lekko zwyżkowe perspektywy na wykresie czterogodzinnym, pojawiła się okazja do zakupu, choć mogła być ryzykowna.

Nastroje na rynku pokazały, że byki mogą zachować ostrożność

Podczas gdy MATIC wzrósł z 0,511 USD do 0,534 USD w ciągu ostatnich 24 godzin, Open Interest prawie nie wzrósł wyżej. Nieznaczne odbicie, jakie zaobserwowano w OI, zostało szybko stłumione po spadku w niższym przedziale czasowym z 0,534 USD do 0,522 USD. Wywnioskowano z tego, że spekulanci obawiali się składania ofert, szybko księgowali zyski i opuszczali rynek.

Od 16 września spot CVD również odnotował trend spadkowy, co uwypukliło brak popytu w weekend. Mimo że stopa finansowania była dodatnia, byki MATIC mogą poczekać na ruch w kierunku ostatnich minimów na poziomie 0,511 USD, zanim będą mogły składać oferty.

2023-09-19 08:39