Lumoz uruchomi StableNet zkEVM na Polygon CDK

W ramach RaaS Day, wydarzenia organizowanego wspólnie z firmą Polygon (MATIC), zespół Lumoz podzielił się szczegółami przewidywanego uruchomienia rewolucyjnej sieci zkEVM. Został zaprojektowany w celu połączenia zalet dwóch wysokowydajnych ekosystemów blockchain.

Unikalny zkEVM autorstwa Lumoza (np. Opside) rozpoczyna się w grudniu: Co to jest StableNet?

Dzisiaj, 21 listopada 2023 r., Lumoz, platforma ZK-RaaS (wcześniej znana jako Opside), ujawniła swoje plany uruchomienia StableNet w nadchodzącym grudniu. StableNet zostaje wprowadzony jako najnowocześniejszy projekt zkEVM na platformie Ethereum (ETH), największej platformie inteligentnych kontraktów.

Dzień RaaS firmy Lumoz był spektakularną eksploracją technologii #Rollup! Ogromne podziękowania dla naszych fenomenalnych głównych prelegentów i znakomitych panelistów, którzy podzielili się swoją wiedzą. Przyjrzyjmy się najważniejszym momentom pouczających dyskusji panelowych:

– Lumoz (wcześniej Opside) (@LumozOrg) 17 listopada 2023 r.

W przeciwieństwie do swoich konkurentów, StableNet przyjmuje monetę stablecoin USDC (USDC) firmy Circle jako swój token opłaty za gaz, ustalając w ten sposób unikalną wycenę opłat transakcyjnych za gaz w USDC. Jako nowa faza interoperacyjności między sieciami heterogenicznymi, StableNet umożliwia atomową komunikację typu cross-rollup, umożliwiając adresom na L2 bezpośrednią interakcję z kontraktami na Ethereum L1.

Jako pierwszy tego typu projekt sieci głównej zkEVM, StableNet jest zbudowany w oparciu o Polygon CDK i Celestia DA, co pokazuje zaangażowanie Lumoza w przesuwanie granic technologicznych.

StableNet zapewnia bardziej stabilne i niezawodne obliczenia ZKP, ponieważ opiera się na zdecentralizowanej sieci sprawdzającej. Jest to rewolucyjne rozwiązanie dla komunikacji L1/L2 w segmencie rollupów.

Wszystkie opłaty transakcyjne wygenerowane w StableNet zostaną zwrócone społeczności. Dotyczy to twórców zdecentralizowanych aplikacji (dApps), dostawców płynności (LP) i zwykłych użytkowników.

Bardziej zaawansowane rozwiązania dla segmentu ZK-rollupów

Alvaro Fernandez, COO Lumoz, podkreślił znaczenie nadchodzącej premiery dla statusu całej sfery rollupów:

To znaczący kamień milowy dla Lumoza, ponieważ jest to pierwszy pakiet zbiorczy, który wykorzystuje Polygon CDK i zostaje uruchomiony, a jednocześnie otrzymuje oficjalny certyfikat i wsparcie od firm Polygon i Celestia. Pragniemy oferować w przyszłości więcej usług związanych z RaaS programistom i projektom.

Jako pionier nowego podejścia do obliczeń o wiedzy zerowej, Lumoz wykorzystuje mechanizm eksploracji ZK-PoW, aby zapewnić arytmetykę ZKP dla ZK-Rollup za pośrednictwem zdecentralizowanej sieci sprawdzającej.

Dziś ogłosiła także partnerstwo z Olą, wyjątkową platformą o zerowej wiedzy, przodującą w zakresie programowalnej prywatności.

2023-11-21 18:28