Litecoin: Dlaczego inwestorzy powinni uważnie obserwować aktywność wielorybów

Wieloryby zawsze odgrywały główną rolę w kształtowaniu rynku większości kryptowalut, w tym Litecoina [LTC]. Niedawno odkryto interesującą korelację między aktywnością wielorybów a ceną LTC, co może pomóc ocenić przyszłość monety.

Wpływ wielorybów na Litecoin jest interesujący

Ostatni tydzień nie był najlepszy dla inwestorów Litecoina, ponieważ cena monety spadła. Według CoinMarketCap, w ciągu ostatnich siedmiu dni LTC spadło o ponad 3%. W momencie pisania tego tekstu jego notowania wynosiły 69,81 dolarów, a kapitalizacja rynkowa przekraczała 5 miliardów dolarów.

Podczas gdy cena monety spadła, Ali, popularny analityk kryptowalut, wskazał w tweecie na intrygujący związek między ceną LTC a zasobami wielorybów.

#Litecoin | Można zaobserwować fascynującą korelację – związek między hodowlą wielorybów $LTC a zmianami cen.
Jeśli ta tendencja się utrzyma, wzrost pogłowia wielorybów #LTC może być po prostu sygnałem kolejnego wzrostu cen.
– Ali (@ali_charts) 20 listopada 2023 r.

Jak wynika z tweeta, ilekroć pogłowia wielorybów rosną, cena monety podąża za nimi. Dlatego ocena hodowli wielorybów może być kluczowym wskaźnikiem kierunku, w jakim może podążać cena LTC.

Następnie AMBCrypto sprawdziło dystrybucję czasu prasowego LTC i odkryło, że podczas ostatniego spadku cen pogłowia wielorybów również spadły. Było to ewidentne po spadku liczby adresów posiadających od 1 do 100 000 LTC w ciągu ostatnich kilku dni.

Podobną tendencję spadkową wykazywały także gospodarstwa produkujące krewetki i ryby.

Litecoin: Dlaczego inwestorzy powinni uważnie obserwować aktywność wielorybów

Czego można się spodziewać po Litecoinie?

Nawet gdy liczebność połowów wielorybów spadła, Shan Belew nadal ufał monecie. Jak wynika z jego najnowszego tweeta, jeśli wziąć pod uwagę trendy historyczne, LTC wkrótce rozpocznie rajd byków. W rzeczywistości Belew wierzył, że cena LTC może w nadchodzącym roku wzrosnąć 100-krotnie.

Ponieważ cel wydawał się dość ambitny, AMBCrypto przeanalizowało dane Santiment, aby dowiedzieć się, czego można się spodziewać po LTC w perspektywie krótkoterminowej. Jak wynika z analizy, Open Interest monety spadł wraz z jej ceną, zwiększając szanse na odwrócenie trendu w nadchodzących dniach.

Litecoin: Dlaczego inwestorzy powinni uważnie obserwować aktywność wielorybów

Jednak niedźwiedzim sygnałem był gwałtowny spadek wskaźnika MVRV LTC w ciągu ostatniego tygodnia. Po sprawdzeniu poziomu likwidacji LTC AMBCrypto stwierdziło, że liczba likwidacji wzrosła, gdy cena LTC osiągnęła poziom 71 dolarów, co uniemożliwia jej dwukrotny wzrost w tym tygodniu.

Litecoin: Dlaczego inwestorzy powinni uważnie obserwować aktywność wielorybów


Czy Twoje portfolio jest zielone? Sprawdź Kalkulator Zysku LTC

Dodatkowo większość wskaźników rynkowych również wyglądała niedźwiedzio na LTC. MACD zaobserwował niedźwiedzi crossover. W niedawnej przeszłości kurs Chaikin Money Flow (CMF) firmy Litecoin odnotował spadek.

Indeks Względnej Siły (RSI) również znajdował się poniżej neutralnej wartości, zwiększając szanse na dalszy spadek cen.

Litecoin: Dlaczego inwestorzy powinni uważnie obserwować aktywność wielorybów

2023-11-21 19:45