Kupujący ADA bronią tego wsparcia; dlatego trend wzrostowy nadal wydaje się mało prawdopodobny

Cardano [ADA] zaobserwowało odbicie cen z poziomu 0,238 dolara, ale nie napawało optymizmem na wykresie jednodniowym ani czterogodzinnym. Niedawne odbicie mogło się wyczerpać, gdy cena osiągnęła lokalny opór, ale presja zakupowa utrzymywała się.

Cotygodniowy raport z rozwoju opracowany przez firmę Output Global pokazał, że zespół w dalszym ciągu pracował nad udoskonaleniem sieci, co z pewnością docenią długoterminowi posiadacze sieci. Jednak w najbliższej perspektywie nie będzie to miało prawdopodobnie większego wpływu na ceny.

Handel Cardano odbywa się w przedziale miesięcznym

Od 17 do 29 sierpnia ADA odnotowała odbicie, które osiągnęło poziom z 0,238 USD do 0,28 USD. Poziomy te, zaznaczone na pomarańczowo, oznaczają skrajne zakresy, w których ADA obraca się od blisko miesiąca. Środkowy punkt tego zakresu ukształtował się na poziomie 0,259 USD, czyli poziomu, który pod koniec sierpnia stanowił wsparcie, ale na początku września zmienił się w opór.

W momencie publikacji ADA ponownie była blisko oporu średniego zasięgu. Podczas gdy Indeks Względnej Siły (RSI) wykazał w ostatnich dniach silną byczą dynamikę, Wolumen Bilansowy (OBV) nie odzwierciedlał silnej presji zakupowej. Lokalny opór (pomarańczowo przerywana) na OBV musi zostać przełamany, zanim wskaźnik zasygnalizuje byczy zamiar.

Struktura rynku na wykresie czterogodzinnym była zwyżkowa, ale region 0,259–0,26 USD stanowił krótkoterminową siłę niedźwiedzia. Byki ADA prawdopodobnie spotkały się z odrzuceniem po przeprowadzce do tej strefy.

Spekulanci wykazują tendencję do księgowania zysków wcześnie po odbiciu

18 września cena Cardano wzrosła z 0,245 dolara do 0,255 dolara, co oznacza wzrost o 4,3%. Open Interest również stale posuwał się na północ. Kiedy byki wpadły w kłopoty na poziomie 0,255 USD, a cena spadła do 0,251 USD, Open Interest spadł w dół.

Sygnalizowało to dużą aktywność uczestników rynku w zakresie realizacji zysków i ich przekonanie, że ADA może nie przełamać lokalnego oporu powyżej 0,255 dolara. Z drugiej strony, cena spot CVD wzrosła w ciągu ostatnich 24 godzin, wskazując popyt na rynku kasowym Cardano.

2023-09-19 21:43