Kraken it open: spojrzenie na ostatnie ruchy SEC

SEC wkracza na rynek kryptowalut od początku roku. To, co zaczęło się jako atak na Binance [BNB] i Coinbase [COIN], zaczęło mieć wpływ również na inne giełdy.

Włamanie do Krakena

Krakenowi grożą opłaty za niezarejestrowanie się jako giełda papierów wartościowych, broker itp. co najmniej od września 2018 r. SEC twierdzi, że Kraken mieszał swoje środki z klientami, wykorzystując ich gotówkę na pokrycie wydatków. Giełda posiadała ponad 33 miliardy dolarów w aktywach kryptograficznych klientów, ryzykując stratę.

SEC oskarżyła Krakena o przedkładanie zysków nad przestrzeganie prawa, tworzenie konfliktów interesów i narażanie funduszy inwestorów. Gurbir Grewal, dyrektor ds. egzekwowania przepisów SEC, powiedział, że jest to zbyt powszechne w przestrzeni kryptograficznej.

Szybka reakcja

Dyrektor generalny Krakena, Dave Ripley, w tweecie odrzucił krytykę SEC, zdecydowanie nie zgadzając się z nią i potwierdzając stanowisko firmy przeciwko notowaniu papierów wartościowych na giełdzie. Plan jest taki, aby stanowczo bronić tego stanowiska.

SEC nalegała, aby Kraken się zarejestrował, ale nie było jasnej ścieżki. Kraken uznał te twierdzenia za nieprawidłowe, niezgodne z prawem i niewłaściwe. Jako podmiot wiodący Kraken obiecał skonfrontować się z tymi zarzutami i bronić prawa branży kryptograficznej do działania w USA.

Kraken uważał, że działania Kongresu są najlepszym rozwiązaniem niepewności regulacyjnej w USA. Firma zobowiązała się również do ciągłego wspierania wysiłków, które zapewnią przejrzystość chaotycznego krajobrazu regulacyjnego w USA.

Zdecydowanie nie zgadzamy się z twierdzeniami SEC, podtrzymujemy nasze stanowisko, że nie notujemy papierów wartościowych i planujemy energicznie bronić naszego stanowiska.

Jak widzieliśmy wcześniej, SEC argumentuje, że @krakenfx powinien „przyjść i zarejestrować się” w agencji, gdy nie ma jasnej ścieżki…

– Dave Ripley (@DavidLRipley) 21 listopada 2023 r.

W niedawnym poście na blogu Kraken wyjaśnił swoje stanowisko, powołując się na wcześniejszą sprawę, w której teoria SEC została odrzucona przez sąd. SEC twierdziła, że ​​aktywa cyfrowe na platformach obrotu są papierami wartościowymi, ale Sąd Południowego Okręgu Nowego Jorku nie zgodził się z tym, twierdząc, że SEC nie przeszła testu prawnego.

Kraken twierdzi, że sprawa SEC zakończy się niepowodzeniem z tych samych powodów. SEC oskarża Krakena o „mieszanie” funduszy, co można zobaczyć na innych platformach. Jednak SEC nie zarzuca brakujących środków ani strat, przyznając, że Kraken wydaje zarobione opłaty.

SEC sugeruje, że platformy takie jak Kraken mogą łatwo się zarejestrować, ale żadne prawo tego nie potwierdza. SEC nie ustanawia żadnych zasad dotyczących zleceń na aktywa, rozliczeń handlowych ani standardów dotyczących transakcji na aktywach cyfrowych.

Żądanie zgodności jest bezpodstawne; nie istnieją żadne ramy dotyczące umów inwestycyjnych, giełd, brokerów-dealerów ani agencji rozliczeniowych.

2023-11-21 15:42