Koncepcja stakowania Bitcoina (BTC) zaproponowana przez Babylon na Cosmoverse 2023

Babylon, projekt blockchain skupiający się na zaawansowanym bezpieczeństwie zdecentralizowanych protokołów, pokazuje, w jaki sposób 21 milionów Bitcoinów (BTC) można zintegrować z mechanizmami stakowania niezliczonej liczby łańcuchów bloków.

Babylon przedstawia protokół stakowania Bitcoin (BTC) MVP

Wiodący protokół blockchain Babylon przedstawia swojego MVP protokołu Bitcoin Staking na Cosmoverse 2023, największym wydarzeniu offline dla entuzjastów stale rozwijającego się ekosystemu Cosmos (ATOM). Protokół ten został zaprojektowany, aby umożliwić wykorzystanie formantów Bitcoinów (BTC) jako instrumentów do stakowania dla różnych łańcuchów bloków PoS.

Z dumą udostępniamy pierwszą publiczną wersję naszego dokumentu LitePaper #Bitcoin #Staking Protocol: – na naszym nowym forum opisującym kluczowe elementy umożliwiające odblokowanie 21 milionów dolarów BTC w celu zabezpieczenia ekonomii dowodu stawki — Babilon (@babylon_chain) 14 lipca 2023 r

Zespół Babylon podkreślił, że oszałamiające 66% podaży Bitcoina (BTC) w obiegu – czyli około 12,26 miliona Bitcoinów (BTC) – pozostawało w stanie uśpienia przez co najmniej rok od czwartego kwartału 2023 r. Dzięki rozwojowi technologicznemu Babylon fundusze te mogą zostać wykorzystywane do ochrony prywatności różnego rodzaju łańcuchów bloków.

Zamiast stakować własne altcoiny o niskiej kapitalizacji, łańcuchy bloków PoS mogą zapraszać swoich walidatorów i delegatorów do stakowania największych aktywów na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej. W związku z tym będą mogli ubiegać się o bardziej wartościowe nagrody w porównaniu do tych, które blockchainy mogą oferować natywnie.

David Tse, współzałożyciel Babylon, jest podekscytowany zmianą paradygmatu, jaką nowy projekt wnosi do globalnego ekosystemu posiadaczy Bitcoinów (BTC) i fanów blockchainów typu proof-of-stake (PoS):

Protokół Babylon nie tylko wykorzystuje te bezczynne bitcoiny, ale przekształca je w szkielet bezpieczeństwa dla łańcuchów PoS. Nasze podejście płynnie integruje stakowanie Bitcoinów z niemal wszystkimi protokołami PoS w sposób modułowy, umożliwiając każdemu posiadaczowi Bitcoinów zdobywanie nagród za stakowanie z szerokiej gamy łańcuchów PoS. To nie tylko wzmacnia zachęty ekonomiczne, ale toruje drogę do szerszego zastosowania, podkreślając różnorodną użyteczność Bitcoina wykraczającą poza jego powszechnie uznaną rolę jako magazynu wartości.

Jak informował wcześniej U.Today, Babylon Network aktywowała swoją długo oczekiwaną funkcjonalność inteligentnych kontraktów w czerwcu 2023 r. Ta aktualizacja była kamieniem milowym dla całego segmentu Cosmos (ATOM).

Stawianie Bitcoinów (BTC) zyskuje na popularności w ekosystemie Cosmos (ATOM).

Zaki Manian, współzałożyciel Sommelier Protocol, podkreśla fakt, że zainteresowanie stakowaniem Bitcoina (BTC) w PoS rośnie w ramach blockchainów typu Cosmos:

Przez lata interakcje pomiędzy bitcoinem a rosnącą warstwą aplikacji web3 ograniczały się do mostkowania i wymiany. Stakowanie Bitcoinów Babylon wyznacza ścieżkę do integracji warstwy konsensusu z łańcuchami modułowymi i aplikacjami.

Po prezentacji MVP na Cosmoverse 2023 w Stambule Babylon skoncentruje się na wdrażaniu w różnych ekosystemach. W ramach Cosmos 10 najpopularniejszych protokołów może pochwalić się łączną wartością poniesionych aktywów o wartości 2,5 miliarda dolarów, przy średnim współczynniku obstawiania wynoszącym 50%.

Zapotrzebowanie na najnowocześniejszy protokół Babylon zostało jasno wyrażone, gdy propozycja zarządzania Osmosis dotycząca wykorzystania stakowania Bitcoinów została zatwierdzona z oszałamiającym wynikiem 99,9% „tak”.

2023-10-02 16:51