Jak atak Kronos wpłynął na Binance

W weekend Kronos Research, firma z Tajpej zajmująca się handlem i kapitałem wysokiego ryzyka, stanęła w obliczu nieuprawnionego naruszenia kluczy API.

Klucze API, skrót od kluczy interfejsu programowania aplikacji, działają jako dane uwierzytelniające umożliwiające programom wzajemną interakcję. W kontekście Kronos Research klucze te są niezbędne, aby umożliwić bezpieczny i autoryzowany dostęp do funkcji handlowych i animatorów rynku.

Nieautoryzowany dostęp do tych kluczy może potencjalnie prowadzić do naruszeń bezpieczeństwa i nieautoryzowanych działań na platformie.

Jak wynika z tweeta Kronos Research, incydent doprowadził do zawieszenia wszystkich transakcji w celu ochrony pozycji użytkowników. Sieć WOO potwierdziła także tymczasowe wstrzymanie transakcji ze względu na bezpieczeństwo użytkowników.

Wchodząc w szczegóły

Większość środków skradzionych Kronos Research, około 22 milionów dolarów, została wycofana z Binance.

Fundusz hakera trafił ze scentralizowanej giełdy (CEX) do Kronos Research, a następnie do hakera. Hakerzy mogli wybrać tę drogę ze względu na białą listę wypłat giełdy i mieli kontrolę nad adresami na tej białej liście.

Skradzione środki Kronos Research pochodziły głównie z giełd, a z Binance wycofano ponad 22 miliony dolarów. Przepływ środków hakera to CEX -> Kronos Research -> Hacker. Powodem, dla którego hakerzy nie wypłacili środków bezpośrednio na swoje adresy, może być wycofanie się giełdy…

— X-explore (@x_explore_eth) 20 listopada 2023 r.

Biała lista wypłat przypomina bezpieczną listę adresów zatwierdzonych do pobierania pieniędzy z konta. Zatrzymuje nieautoryzowane wypłaty, aby zapewnić bezpieczeństwo środków. Jest to sposób na dodanie przez giełdy dodatkowej warstwy ochrony przed hakerami.

Włamanie zabrało Binance pieniądze, wpływając na jego bezpieczeństwo i wzbudzając zaniepokojenie użytkowników. Może to spowolnić handel na Binance. Być może będą musieli poprawić bezpieczeństwo i sprawdzić, co się stało.

Pomimo tych wydarzeń ogólny wolumen na Binance pozostał stosunkowo wysoki. To pokazało, jak mocne było Binance w niepewnych czasach.

Czy Twoje portfolio jest ekologiczne? Sprawdź Kalkulator Zysków Binance
Z drugiej strony token BNB również radził sobie dobrze. W ciągu ostatnich 24 godzin cena BNB wzrosła o 5,63%. W momencie publikacji prasy jego cena wynosiła 259,85 dolarów.
Wolumen obrotu BNB również wzrósł w tym okresie. Czas pokaże, czy dynamika ta utrzyma się w dłuższej perspektywie.

2023-11-21 13:45