Filecoin spada o 10% w trendzie wzrostowym – czy warto teraz kupić FIL?

Filecoin [FIL] zajmuje 31. miejsce na CoinMarketCap. W ciągu ostatnich 24 godzin odnotowano 4,5% wzrost wolumenu obrotu. W ciągu ostatnich 25 dni FIL zyskał na wartości 36%. W ciągu trzech tygodni cena wzrosła z 3,52 USD do 5,66 USD, po czym w momencie publikacji prasy spadła do 4,7 USD.

W ciągu ostatniego tygodnia FIL napotkał pewne problemy wspinając się powyżej strefy oporu, która rozciągała się do 5,7 dolara. Czy przy handlu Bitcoinem [BTC] powyżej 37 tys. dolarów losy byków FIL mogą się zmienić?

Poprzednie wsparcie z wyższych horyzontów czasowych było oporem, który byki ciężko walczyły

Filecoin spada o 10% w trendzie wzrostowym – czy warto teraz kupić FIL?

Region 4,61–5,72 USD został zaznaczony czerwoną ramką, ponieważ na wykresie tygodniowym był to blok zleceń niedźwiedzi. Ta strefa oporu utrzymuje się od czerwca.

W zeszłym tygodniu FIL osiągnął najwyższy poziom 5,66 USD, ale został zmuszony do wycofania się poniżej poziomu 5 USD.

Wolumen bilansowy (OBV) również osiągnął pułap i nie był w stanie ustanowić nowych maksimów. Pomimo silnego trendu wzrostowego w październiku i pierwszej połowie listopada, byki zostały zmuszone do odwrotu.

Przepływ pieniędzy Chaikin (CMF) odnotował ogromny spadek, ale nadal wykazywał wartość +0,09, co oznacza, że ​​kupujący byli silni.

Spadek poniżej 5 dolarów oznaczał możliwość powrotu do lokalnego poziomu wsparcia na poziomie 4,22 dolarów. Z kolei poziom 4,8 dolara był znaczący w wyższych interwałach czasowych.

Jeśli bykom uda się obronić region 4,6-4,8 dolarów, może rozpocząć się kolejny wzrost.

Poziomy likwidacji pokazały, że wzrost o 5,7 dolara może być atrakcyjny dla inwestorów

Filecoin spada o 10% w trendzie wzrostowym – czy warto teraz kupić FIL?

Analiza mapy termicznej poziomów likwidacji przeprowadzona przez AMBCrypto wykazała, że ​​ruch do poziomu 5,7 dolara był bardzo prawdopodobny.

Jeśli Filecoin osiągnie poziom 5,71–5,76 USD, na podstawie miesięcznego okresu wstecznego, może nastąpić likwidacja o wartości nieco ponad 300 milionów dolarów.


Czy Twoje portfolio jest zielone? Sprawdź kalkulator zysków FIL

Po takim ruchu prawdopodobny byłby odwrót. Obszar 5,7 dolara nadal stanowił część tygodniowego bloku zleceń niedźwiedzi.

W związku z tym posiadacze FIL mogą pomyśleć o zabezpieczeniu zysków i zaczekaniu na wycofanie się w kierunku 4 dolarów, aby kupić więcej. Przy oporze BTC na poziomie 37,5 tys. dolarów spadek BTC może również zaszkodzić FIL.

2023-11-21 15:41